Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Skupina vyšetřovatelů odložených případů se ubytuje na panství Carmichael, kde se v osmdesátých letech dvacátého století odehrála děsivá a nevyřešená vražda rodiny Carmichaelových. Po čtyřech nocích už o skupině nikdo neslyšel. To, co se na jejich záběrech objeví, je ještě znepokojivější než vše, co se nachází na páskách z Pekelného domu. (mikki089)

TheEvilTwin

Atmosféra a "čistota a koukatelnost" tohoto FF je teda odzbrojující - celé prostředí domu, lesů kolem a tvůrčí snaha vytvořit atmosferickou stísněnost tady vyšlo na jedničku a z tohoto aspektu nemám co vytknout. Stejně tak postavy jsou na FF poměrně inteligentní, respektive nejsou to úplně dementi, kteří by dělali nelogické věci, takže o jakousi uvěřitelnost je taky postaráno. Celý film šikovně představuje, o co tady půjde, postupně graduje a jede až do samotného konce, kde se všechno zvrtne. Strach je zaručen, děsivé prostředí domu i nechutní klauni také a jediné, co mi chybělo, je vlastně snad jen větší osvětlení okolo celého lore a vysvětlení "proč, co, jak...?" a k tomu alespoň nějaké infarktové lekačky (jelikož ty zde chyběly úplně a více se jelo čistě na kontinuální atmosféru), a mohl bych říct, že jsem plně spokojen. Příjemné překvápko, které vyloženě zásadní sice není, ale rozhodně potěšilo více, než bych dle hodnocení čekal. Chyby to má, dokonalé to není, ale bavil jsem se. ()

Flopik

Do tretice všetko dobré, teda pardón do štvorice. Režisér, štýl a strašidlá ostali, zmenilo sa len miesto strašenie a za mňa veľmi dobre zvládnuté pokračovanie. Film, ktorý si vyložene musíte pozrieť v noci samy, inak prídete o tú atmosféru. Tá je fakt skvelá, zábery z FF sú vynikajúce a prekvapivo sme dostali aj nejakú tú lakačku. Clowni opäť nepríjemný a ja by som teda po prvej noci zmizol ako vietor a nikto by ma tam už nevidel. Postavy boli fajn a veľký plus zato, ako film nedal ani troška vydúchnuť. Samozrejme nájdu sa tu medzery a chyby, rozpočet tiež nebol najvyšší, ale je to veľmi snaživé. Finále mohlo byť lepšie. Ja tu tie 4* dávam, v noci to urobí svoje a tá atmosféra bola perfektná. ()

TOMEK17

9/10. Skvělé děsy, vynikající vazba na series, budu sledovat znovu a znovu! Nechápu recenze, které ho nehodnotí zle, protože je to pravděpodobně zatím nejlepší film z celé série Hell House. Pokud opravdu sedíte a pozorně se na to díváte, bude vám běhat mráz po zádech, je to perfektní halloweenský film. Jediným záporem by bylo, že jsem nemohl jasně říct, kam to spadlo v časové ose spolu s ostatními filmy, ale jen to přidává další vrstvy do celého příběhu, který s Hell House splétají. Ještě dodám, že jsem viděl předchozí 3 a první byl můj oblíbený, třetí byl můj nejméně oblíbený, ale dodal příběhu více hloubky. Nicméně, děsivý faktor v tomto je nejlepší ze všech! Bezpochyby horor roku. ()

Daiker

Po dlouhé době skvělý FF horor. Asi nejlepší díl z celé série... Změna prostředí pomohla, ikdyž s Abaddon Hotel to má spojitost. Je tam vše klauni, duchové, strašidelný dům a v tom lese nevím co to řvalo, ale bylo to děsivé... Atmosféra byla luxusní a já bych tam zkolaboval asi druhou noc 🙂 Ale je to jen pro fanoušky téhle FF série... ()

Fungore

Po hodině jsem nudou usnul, tak jsem to musel zhlédnout nadvakrát. Hlavní postavy jsou samozřejmě lesby, z nichž je jedna otravná tím, jak se klasicky bezdůvodně chová uměle nahypovaně. Druhá se aspoň chová víc vyspěle. Hodinu se chodí po baráku a skoro nic se neděje a když už jo, tak nejde o nic strašidelného. Film se snaží budovat napětí, ale na mě to vůbec nezabralo. Z klaunů jsem strach neměl, ani jsem se ničeho nelekl. Když to ve finále začne vypadat, že už se konečně začne něco dít, tak opět nejde o nic, co by stálo za zmínku. Finále je o ničem a je nudné jako celý film. Found footage horory mám rád, ty dobré by se daly spočítat na prstech dvou rukou - tenhle mezi ně nepatří. Jedná se o podprůměrný film, kde jsou znát nic moc herecké výkony a nedostatek nápadů. Ani sledování v noci nepomohlo. Komu bych film doporučil? Asi nikomu, ale když už, tak určitě jen lidem, kteří se z mě nepochopitelného důvodu bojí klaunů. Z tohodle se dalo vytěžit mnohem mnohem víc, ale kde není talent, tam nelze očekávat zázraky. Nějaké světlé momenty to mělo, ale bohužel to nestačí. Na FF to nepůsobí věrohodně, ale vyumělkovaně/vykonstruovaně a nepřirozeně jako chování postav. Zklamání. Očekával jsem aspoň solidních 60%, ale je to podstatně horší. Možná už mám jen laťku nastavenou trošku jinde z lepších FF hororů. ()