Mladá dáma

• USA Damsel

Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

Streeper

Překvapivě to nebylo tak strašné, čekala jsem to o něco horší. Millie umí hrát a zvládá se odpoutat od role Eleven, nebo se o to alespoň pokouší. Pořád je to ale spíš snímek pro teenagery než pro dospělé, mladší diváky to bude bavit daleko víc, ale i tak v rámci toho, co Netflix občas vyplivne, tak to je jeden z těch povedenějších filmů. ()

darkrobyk

Ani ne tak fantasy, jako spíše pohádka o drakovi a falešné princezně. Království, jehož namyšlený a zbabělý král uzavřel kdysi dávno dohodu s drakem, aby si zachránil holý život, se snaží udržet, co to dá. A tak i po několika stoletích království nadále plní smlouvu, což znamená, že musí obětovat každou generaci tři princezny. Elodie až pozdě zjistí, jak se věci mají. Nevyvážený, avšak celkově hezký a místy krásný vizuál, úderná hudba a napínavý příběh. Když si uvědomíte, že Elodie není Ripleyová, pak je její chování, i s počátečním fňukáním, uvěřitelné. Drak výborný! A k silným 3* jednu za závěrečnou katarzi. Film pro starší mládež, nikoliv však pro náročné dospělé. Jinak statečné dívky jsou v řadě pohádek B. Němcové, vzpomenout lze i na princeznu Máňu od J. Lady. A jen tak mimochodem - Brownová se na roli hodí výtečně. ()

Pavlínka9

Myslím si, že plno lidí vidí v Brown nový sex-symbol. Pardon - ale stala se z ní "bojovnice" v oblečku jako Jane z Tarzana a její nas*ané pohledy podle mě na mnoho můžu působí opačným dojmem :D Je to velice zajímavá "pohádka". To myslím vážně s pohledem do minulosti, kdy to všechno nebylo jen růžové a princeznovské. Nicméně - za mě je tenhle film solidní masakr a nebral si rozhodně servítky :D ()

3DD!3

Dracarys. Příjemná a hlavně nápaditá televizní pohádka o drakovi, která přechází do survival napínáku, kde všechno zachrání svítící červíci. Milá Brownovic Bobina hraje princeznu v nesnázích skvěle a dokáže přesvědčit, že je pod tím vším makeupem holka do nepohody. Triky celkem průměr, ale zachraňuje to parádní atmosférická hudba, která přidává onu pomyslnou hvězdičku navíc. ()

stitch7

/// Myslel jsem si, že čsfd zase zhejtila film kvůli prvkům feminismu. Jenže Damsel je fakt slabota. Úvod je vcelku slibný, jenže pak je asi půl hodiny na obrazovce jen Millie a drak, který spíš není vidět, jen slyšet, takže to je prostě nuda. Millie to jinak vytahuje nahoru, ale když byla sama, nestačilo to, protože prostředí kolem ní vypadalo strašně uměle a digitálně. Ke konci se kupí nelogičnosti a patos a samozřejmě jsme pořádně zametli s těmi zlými zbohatlíky. Kolik užitečných / cenných věcí tam shořelo ale radši řešit nebudeme. Nemohu doporučit. ()

• Dan Mazeau napísal k filmu scenár, no ten istý príbeh vyšiel ako románova adaptácia od Evelyn Skye, avšak vydaný bol o rok skôr s odlišnými dejom. Skye vysvetlila: "Najjednoduchší spôsob, ako si to predstaviť, je tento: Dan Mazeau napísal pôvodný scenár. Mala som možnosť prečítať si skorú verziu a dostala som voľnú ruku na napísanie vlastnej verzie príbehu, ktorá sa nakoniec stala románom. Román aj film môžu vychádzať z rovnakého základu, ale sú tiež každý svoje vlastné jedinečné umelecké diela." (Arsenal83)
  • Hoci sú šatníky a šperky umiestnené na fiktívnom pozemku bez fixného náboženstva, miešajú alžbetínske obdobie s katolíckymi symbolmi a morálkou. (Arsenal83)
  • Hlavní hrdinka (Millie Bobby Brown) má v závěru popálenou hruď v některých záběrech na levé straně a v některých na pravé. (Muffino)