Ruská ruleta je český komediální seriál z roku 1994, ve kterém Oldřich Kaiser a Jiří Lábus vždy připravili divadelní scénku v krátkém časovém limitu na náhodně vylosovaný motiv zaslaný diváky. Pořadem provázel Marek Eben, který v době, kdy mistři připravovali scénku, bavil diváky povídáním s pozvanými herci. (Panavision)

Paity

Na svou dobu v podstatě revolučně postavený pořad. Navíc asi nikdo by se do toho nehodil více jak dvojice Lábus Dvořák. Ano, byly tam i slabší díly, ale celkově se jednalo o velice zdařilou zábavu. A kdo si to nemyslí, měl by si nejprve položit ruku na srdce, zda dnes neslintá u té dementní napodobeniny jménem Partička. ()

brzozin

Tenhle pořad září na nebi televizní zábavy jako něco, co se opravdu povedlo. A září tak silně proto, že kolem něj létají samé úchylárny a slabomyslné sračky. Lábus- Kaiser - Eben tady předvádějí to nejlepší, co v sobě mají (nebo měli). Improvizace totiž vyžaduje nejen kreativitu, ale taky schopnost vypointovat vše do logického konce. Tohle uměli mistři televizní zábavy v 80. letech dokonale - vzpomínám například na Kouzelníka. A tady v tom dokonale pokračovali. Škoda, že tohle byl jeden z posledních inteligentních pořadů. Pak nastoupila tsunami s názvem "zábavné estrády TV NOVA" a od té doby se na nás valí proud slaboduchých šaškáren rádobybavičů. Je to smutné. ()

Tommassi3

Ruská ruleta na straně jedné potvrzuje mistrovství improvizace legendární dvojice Lábus, Kaiser a zároveň paradoxně vybočuje z tragické novácké vlastní zábavné tvorby.. Zpočátku šlo skutečně o jedinečný projekt, jehož však Nova tradičně nedokázala včas ukončit, v důsledku mu však i dík osobě Marka Ebena v roli jakéhosi moderátora není příliš co vytýkat, na rozdíl třeba od smutné estrádičky, kam Možná přijde i kouzelník.. Kaiser s Lábusem však dodnes stále platí za dost nedoceněné postavy českého humoru.. ()

monolog

Upřímně řečeno, srovnávat tohle s TELE TELE je podle mě známkou nepřítomnosti ducha. TELE TELE je sračka, tohle mělo nápad, pointu a navíc tu šlo o čistou improvizaci. Tamto nesahá Ruletě ani po špínu na patách. Nezapomenu na Návštěvu v erotickém salónu (Aha, takže chcete menu číslo šest? Dvě slečny a pudlík.) Nebo na první den ve škole (- Věcná, věcná. Chtěl jsem se zeptat, hodina má přece šedesát minut a ne pětačtyřicet! Co je tohle za divné novoty? - A jakpak ty se chlapečku jmenuješ? - Vašík Klausů! - Aha, ale ty máš jít rovnou na vysokou školu!) Prostě bomba. Pravda, některý scénky byly slabší, ale co byste taky chtěli vymyslet za tři minuty, než skončí písnička? Tohle je vrchol satirické a humorné improvizace u nás. ()

filmmovier

Vašík Klausů je samozřejmě naprosto geniální. I mnoho dalších scén je geniálních, ale samozřejmě je tu i celá řada nepříliš dobrých, prostě klasika. V zásadě ale Kaiser a Lábus nezklamou nikdy a tenhle pořad je snad ještě lepší než Kouzelník. Jako improvizace je to ovšem bez debat naprosto dokonalé. Skvělý pořad, po právu legendární, škoda, že se moc nereprízuje. ()