Helena Vondráčková a Lubomír Lipský v baladě téměř kriminální... Ředitel podniku v okresním městečku odjíždí na služební cestu do Prahy. Zastaví půvabné mladé stopařce a ta jej vyláká k vodě u lesa. V nečekaném okamžiku zmizí i s jeho peněženkou, šaty a autem. Ředitel a jeho řidič musí dál pokračovat pěšky. Mezitím chytrá slečna už opět stojí na silnici a vyhlíží další oběť… Půvabnou „hudební baladu“ založenou na veršovaných dialozích parodujících balady K. J. Erbena i známých písničkách z let minulých natočil v roce 1975 režisér L. Rychman. (Česká televize)

waits

Poskladane dobove pisne (ty oficialni, samozrejme) spolu s parafrazemi na Erbenovu Kytici. Kde jsi vcera byl, se ptam, bruci Nedela, Ja jsem ten zajicek nestastny usmiva se Vondrackova. Podobna myslenka jako Podskalskeho Alfons Karasek, a to jsem se u toho pritom tolik nenudil (u jeho slabsiho pokracovani, u puvodniho jem se nenudil vubec) ()

Jara.Cimrman.jr

"Co káže nám tu ministerstvo, to přece učiněné zvěrstvo." To je odvážné tvrzení a soudruh ředitel by měl vážit slova. A hlavně by měl nechat pinďoura v trenýrkách. Jenže nenechal a tak vznikla tato téměř kriminální estrádní balada. Za moc nestála, ale veršované rozhovory mne pobavily a neustále odhalené bříško recidivistky Marie Novákové je pro mne dobrým důvodem k udělení třetí hvězdy. ()

dyfur

Typická ukážka rokov 80-tych....hudobná zábava pre masy-žiaľ nič lepšie nebolo a satelity neboli tiež.Nuda vtedy a ešte väčšia dnes . Na plytučký príbeh navešané známe melódie.Pripomína mi to Troškovu trilogiu Kameňák - na slabý scenár napasované vtipy - tu to boli pesničky.Brrrr - hrozné.Inak Helena Vondráčková v plavkách -dve hviezdy.Bola fakt kočka. ()

LadyPupu

Zpívající Helča byla roštěnka, o tom žádná. Horší to bylo ve chvílích, kdy měla hrát. Ještě, že jí kostymérky chytře navlíkly do hadrů, které spolehlivě odváděly pozornost od jejích nedokonalých hereckých výkonů. Celý je to blbý jak hračky z Číny. Nehledě na to, že některé melodie nemůžu teď dostat z hlavy. To mám za to. ()

zdeny99

Ta Helena měla být pornoherečkou a ne zpěvačkou! Bohužel je to fakt jen o ní, o jejím těle, útlém pasu a plavkách, které tam nosila. Jinak je to strašná konina. Lipský tam hraje perverzního dědu s pivním mozolem a myslí si, že sbalí Helenu. Celý je to zpívané nebo rýmovaný. Většina těch rýmů je poupravená Kytice od J. K. Erbena. [290. hodnocení, 24. komentář, 56%] ()

• Film se natáčel v Praze, Benešově, ve Velkých Popovicích, v obci Mrač, silnice II/150 Jankov – Votice, a v obci Bystřice. (ČSFD)