Pepsi, tak co bude s tou stíhačkou?

• USA Pepsi, Where's My Jet?
USA, 2022, 2 h 38 min (Minutáž: 37–43 min)

Pepsi spustí velkou soutěž a dvacetiletý mladík se rozhodne vyhrát hlavní cenu, kterou je stíhačka! Tenhle souboj Davida s Goliášem pak skončí u soudu a vstoupí do dějin. (Netflix)

PavelVanekArt

Dokument o tom, jak si typek z JůEsEj koupil body, za který měl dostat stíhačku, nedostal ji a ani nikdy nedostane. Že jsou Američani tupí je jedna věc (z obou stran, 1) jak debilní musí člověk být aby si myslel že dostane stíhačku a 2) jak debilní musí PR tým Pepsi být, aby nedal do reklamy upozornění?), ale že se někdo pustí do boje proti takové frančíze jako je Pepsi, je už do nebe volající. Do toho to Netflix pojal po svém, s humorem jeho vlastním. Jediné, co se z toho divák dozví je, že jsou lidi kurvy. Ale to už pozorný dívák dávno ví a proto to nehodnotí lépe než 3* a.k.a 50% ()

PachoSK

Briliantné! Neuveriteľné aký skvelý dokument sa podaril z takej hovadiny akou je nesprávne pochopená (no zároveň klamlivo prezentovaná) reklama. John Leonard je jeden obyčajný milý chalanisko s nesmiernou inteligenciou a obrovským chcením niečo v živote dokázať. Získať 7.000.000 bodov a zobrať si bojové lietadlo z Pepsi katalógu v hodnote 32M dolárov - prečo nie? Začína sa boj v ktorom mu dopomáha hlavne investor Todd Hoffman s ktorým sa neskôr stali najlepší priatelia. Todd je stelesnením priam dokonalého človeka, studnica skvelých myšlienok, úspešný podnikateľ a hlavne človek si užíva život na 120%. Neskôr sa k nim pridáva partia kontroverzných právnikov a spolu idú proti veľkému gigantovi ako z bájnej biblickej poviedky o Dávidovi a Goliášovi. ()

DonBraso

Stíhačka, do toho nápoj a typ co jen bral reklamu vážně, který mu korporát díky dalším sviním vzal. Takový pěkný boj proti mocným i ve vrchní zaprodané sféře. Je pravda, že stopáž je trochu out,ale zase jste hodně na horách. Trochu je to je vlastně dokument i o kamarádství, kde i tam jsou potřeba peníze, aby se sen o stíhačce mohl uskutečnit. ()

MartinTerran

Netradiční dokument, který pojatý s lehkostí i vtipem. Určitě to mohlo být kratší, bolo zde i hodně osobních věcí protagonistů. Poslední díl ohledně případu z Filipín byl hodně zajímavý a vůbec jsem o něm netušil. Zajímalo by mě jak by to dopadlo u nás v našem právním systému, ale tuším že by se zamázlo hned v prvním líčení. Ale Amerika je bizár i jak zmiňovali ten případ s kafem. Hodnocení: 73/100. ()

Djoker

Přesně toto je cesta, kterou by se měl Netflix vydat a přestat vymýšlet píčoviny na filmovém poli. Odlehčený a zatraceně stylový návrat do 90. let, kdy všichni jen lemtali Coca Colu nebo Pepsi Colu a zvysoka srali na nějaký zdravý životní styl. Souboj mladistvého Davida s korporátním Goliášem je už pouze třešničkou na dortu a hlavně tady vůbec nejde o stíhačku, ale o celoživotní přátelství a boj za pravdu. Always Coca Cola! ()