Šesť chlapov - scenáristov dostalo zadanie napísať filmovú poviedku na tému: ako si predstavuješ superženu? Táto nevyčerpateľná studnica ženského sveta dostáva cez scenáristov až nečakane prekvapivé zápletky a vyznenia. Stretávame sa so ženami v rôznych situáciách, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s predstavou ženy v superlatívoch a o to sú poviedky prekvapivejšie... (Continental film)

gogo77

3/10 ... ojojojojoj...pan Vosatko si mysli ze moze byt aj reziser... casy kedy sme sa uprimne smialy na Cuky Luky alebo In da house ci Mafianskej rodinke su uz davno prec ... 6 scenaristov a 6 pribehov o superzenach... ja som tam ziadnu superzenu neobjavil...az teda na Zuzanu Šebovu ako pornoherecku ktora vlastne zase len zmenila Cuky ci Luky a preniesla sa do pornopriemyslu... za to su tie 3 body ... okrem posledneho pribehu zvysne nestali za nic ... specialne o zene ktora sa zamilovala do tunela Sitina   .... nuz ... aj chapem ze to hrali.len mesiac a uz aj s tym koncia ()

septic

nestačím se divit. Pustil jsem si to jako pozadí k nezáživné činnosti s absolutně nulovým očekáváním. První dvě povídky jsem úplně minul s nulovou soustředěností a po dodívání jsem si je musel pustit znovu, abych hodnotil povídky jako celek. U třetí povídky jsem začal vnímat a zbytek jsem nadšený dodíval. Artově balancovaný humor v sexistickém kabátě. Vůbec jsem nepředpokládal, jak mi tohle humorově sedne. Navíc závěrečný Kolečkův počin s Krobotem a Pleslem je naprostá božskost. Vtáhlo mě to zase zpět někam mezi Hřebejkovy Nosnstop lahůdky a Šulíkova Muže se zaječíma ušima. Navíc geniální a povedené vyobrazení (a vcelku nezvyklé na náš kraj). Nejvíc mě potěší vždycky věci, o kterých nečekám vůbec nic a vykouzlí hodně. ()

marai

Z filmu cítiť, že Vosátko je primárne divadelným režisérom. Napríklad to be continued porno poviedka je vyložene mikrodivadelný formát Gunaguovského typu, kde by niektoré hlášky a situácie viac vynikli. Najmä Z.Šebovej chýbalo hľadisko ako sparingpartner, ktorý jej vráti energiu za každý podaný fór a pomôže jej tak na vyšší level. T.Dyková, v čase natáčania snáď ešte Wilhelmová, dokázala s minimálnou no o to efektívnejšou mimikou rozosmiať kino. Naživo by to mohla byť riadna jízda. Na druhej strane, poviedke o tuneli vyložene sedí dokumentárny formát, prestrihy aj hovoriace hlavy. Ok, Kolečko má remeslo zmáknuté, Plesl s Krobotom sú veľkí páni, no to ako vás Klimáček slovami Z.Porubjakovej z čista jasna prepleskne ("...na to sa vám deti vyserú, radšej pôjdu utierať rite do Rakúska.."), si zapamätáte. Možno film úplne nedrží pokope (bridge klip s piesňou od Lucie), ale spoločný motív sa v poviedkach nájsť dá. Hrdinky určite nie sú len objektami. Tie rôzne ženy vedia čo chcú, a hlavne, idú si za tým. Na rozdiel od chlapíka, pri ktorom sa aj vlak rýchlejšie rozhýbe. Dokonca si viem predstaviť, že v určitých životných s*ačkách vás môže nakopnúť aj kompliment od alkáča v podchode." Ako spieva Mňága "Kdo nežral hlínu, ten to neocení." ()

Brenda.Ch

Podle mně nedoceněný povídkový film, který nabízí velmi specifický pohled na ženy a svět kolem nich, do kterého zasahuje povedená poetika a naprosto bombastická a dokonalá vizuální stránka, nepamatuji, že bych se setkala někdy s takovým přímo mystickým zpracováním. Vadily mi trochu laciné pornoherečky, jejichž dialogy byly prvoplánové a zbytečně přisprostlé, ovšem pokud to měla být nějaká "alegorie" ženské sexuality - budiž. Celkový dojem velmi dobrý. ()

klukluka

Lepší vstup do roku 2024 než s filmem Superžena jsem si nemohl ani vysnít. Nejlepší Silvestr ever. A neúnavný psavec Petr Kolečko se mi povídkou Marika postaral o záchvaty smíchu. Táňa Dyková v porno spojovácích vynikající a její slovenská kolegyně jakbysmet. Kouzlo nechtěného tentokrát vyšlo na 1000 procent. Rok 2024 is mine! Všetkým vám ďakujem! ()

• Film sa kvôli nedostatku financií natáčal od roku 2012. Veľa hercov a herečiek natočili svoju poviedku roky pred premiérou. (178)
  • Na displeji mobilu postavy Jaroslava Plesla je datum 23. 11., všechny postavy na sobě ale mají letní outfity. (klukluka)