Angličanka

Cesty Eliho Whippa, vysloužilého zvěda a člena kmene Pawnee, se zkříží s Angličankou Cornelií Lockeovou, která se chce pomstít muži, jenž je podle ní zodpovědný za smrt jejího dítěte. (HBO Max)

Kothy

Emily Blunt poprvé pořádně v seriálu, a to pro ni v dost netradiční roli. Dostáváme se na divoký západ v roce 1890. Ona se sem vydá pomstít smrt syna a potká indiána. Ten ji zachrání, přidá se k ní a putují spolu na sever. Jak říkám, není to úplně klasický western a najdeme tu dost známých britských herců. Postupně se během cesty dozvídáme víc věcí o historii našich postav. Všechno do sebe nakonec zapadne. Finále je vážně silné. Dost se mi líbilo, jak se to postupně dostává do větších otáček. "Dáváš svému koni napít?" ()

peetrejr

Emily Blunt a Chaske Spencer spolu tvoria skvelý pár na pľaci. Seriál Angličanka ma veľmi prekvapil. Ku podivu to nebol klasický western formát. Bola to proste klasická ukážka moderného kinamatografického umenia. Herecké výkony sú veľmi očarujúce a pôsobivé. Je tu veľa krvavých scénok a zvláštne je, že svojim spôsobom nie sú akčné. Vedie ma to teda k názoru, že to je veľmi dobre spracovaná dráma, ktorá je napriek tomu ešte realistická. Veľmi ma to bavilo a užíval som si každú chvíľu. Príbeh má úžasnú štruktúru a jeho prepracovanosť ma udivuje. V prvej časti sme mohli zažiť predstavenie postáv presne ako sa to patrí. Ďalšími dielami sa to celkom dosť naťahovalo. To je akože celý mínus tohoto seriálu. Proste sa mi neľúbi keď sa niečo naťahuje ako guma na trenkoch. Angličanku odporúčam každému kto sa nevie unudiť k smrti (pretože verte mi, je tu jedna časť kde sa hodinu hovorí, áno iba hovorí). ()

Eddard

Silně romantický anglický čaj, podávaný na drsně svobodných amerických prériích. Ústřední herecká dvojice je úžasná, rychle se vám dostane pod kůži a jejich silný příběh uteče o to rychleji. Po delší době jsem si tady připomněl proč tak miluju Emily Blunt, která se snad pro roli lady Cornelie narodila. Kdybych měl být úplně důsledný, asi bych hodnotil silnými čtyřmi, jelikož některé příběhové linky nakonec působily trochu nadbytečně, ale ten hořkosladný poslední díl nakonec posunul jazýček na vahách do absolutoria. Já prostě hořkosladkou romantiku můžu. 90% ()

Padme_Anakin

Zvláštní, zajímavá, působivá věcička, western v takovém jiném kabátku, ovšem dle mého gusta.. Emily je v roli Angličanky úchvatná a strhující, věřila jsem jí každý úsměv i každou prolitou slzu.. Příběh ženy, kterou pohání touha po pomstě, mě zaujal, bavil a byla jsem napnutá jak struna, jak to dopadne.. Poslední díl celou skládanku pohnutých osudů hlavních postav završil, závěr zdařilý, pěkně natočené, báječný hudební podmaz, u mě spokojenost.. ()

Morholt

Ze začátku mi okamžitě naskočila Opravdová kuráž, ale coenovský rukopis se postupně úplně ztratil a na jeho místo nastoupil příběh oplývající indiánskou poetikou, lehkým romantickým nádechem a přímočarou a nekompromisní brutalitou, která prostupovala celý Divoký západ. Postavy jsou napsané na jedničku a tím nemíním jen oba hlavní protagonisty, ale i řadu dalších charakterů, které se seriálem občas až mihly. Emily Blunt tu je v životní formě a nevzpomenu si, že bych jí někdy tak nekriticky žral a Chaske Spencer dal jednoznačně zapomenout na to, že si vůbec kdy čuchnul k Tvajlajtu. Jeho stopař je tady top a vůbec bych se nezlobil, kdyby tenhle Póni dostal svůj vlastní spin-off. Nemám tu nejmenší výhradu. 100% ()

• Natáčanie seriálu prebiehalo v Španielsku, predovšetkým v okolí Madridu, v regióne Kastília-La Mancha. (Real Tom Hardy)

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD