The Artifice Girl

Tím špeciálnych agentov objaví nový revolučný počítačový program na návnadu a pasce pre online predátorov. Po spojení s problémovým vývojárom programu čoskoro zistia, že AI rýchlo napreduje nad rámec svojho pôvodného účelu. (dixx)

Aljak

Námetovo to malo obrovský potenciál, ale napokon to u mňa vôbec nesplnilo očakávania. Začiatok pôsobil tajomne a dozvedáme sa celý princíp, vďaka ktorému tandem Gareth a Cherry odhaľovali pedofilné živly na internete. Potom by som očakával, že sa to nejako rozbehne, ale akosi to zostalo v nejakej konverzačnej rovine o progrese Cherry a jej snahe o individualitu. Posledná tretina "o pár desaťročí neskôr" sa už koncentrovala len okolo slobody Cherry. Prekvapilo ma, do akej dejovej línie sa tento film uchýlil - ale skôr negatívne. 2* za námet a prvú tretinu, zbytok bolo sklamanie. ()

scroochy

Velmi příjemné překvapení. Na film jsem narazil náhodou a zaujalo mě téma umělé inteligence a dobré ohlasy na RT. Je to malé sci-fi s minimálním rozpočtem a převážně neznámými herci. Je to spíš taková divadelní hra tvořená třemi půlhodinovými scénami, kde vždycky pár postav v jedné místnosti jen mluví. Ale scénář je zajímavý a poutavý, obzvlášť pokud vás baví tematika umělé inteligence nebo robotiky. Trochu mi to připomínalo Ex Machina, ale samozřejmě to je rozpočtově dost jiná liga. ()

TheEvilTwin

Co by se stalo, kdyby AI inteligencí přerostla lidstvo a k tomu získala emoce? Co by ji pak odlišovalo od člověka? The Artifice Girl zpočátku působí jako svěží debut v AI žánru, který je rozdělen na 3 dějství a který mě v prvním totálně uzemnil. Atmosféra napjatá jak struna, dialogy ve výslechové místnosti byly luxusní a postupné odhalení tvůrce proč, jak a za jakým účelem program na chytání pedofilů stvořil, bylo šokujícně poutavé. To samé ovšem nemohu říct i o zbylých částech filmu, kde jakoby film úplně sešel z téhle dusné noty a do závěru dojel už "jen" jako generická šablona o AI filmech, která není nijak zábavná, šokující a jediné, v čem by teoreticky u určité skupiny diváků mohla bodovat, jsou filozofické rozpravy nad tím, co je ještě AI a co už člověk. Na mě však toto zakončení výrazněji nezapůsobilo, čekal jsem drsný scifi koncept, který ukáže, jak je AI nebezpečná, ukáže reálnou hrozbu a vnutí mi strach o následující vývoj příběhu, ale takhle je film až moc přízemní, sází až moc na emotivitu girl-bota a jako kdyby tvůrci úplně nechtěli zabíhat do tvrdšího žánru... Škoda, potenciál by zde byl. ()

pornogrind

Film je rozdělen na tři části. Z nichž nejzajímavější a nejpůsobivější je hned ta první. Pak už se snímek vydává trošku jiným směrem než bych očekával. Parádní myšlenka tak zůstala využita jen na půl. Případné další diváky jen upozorním na to, že jde spíš o hodně ukecanej ale přemýšlivej film kde není sebemenší akce. Což nemusí být po chuti každýmu. I já bych si spíš přál aby se film vydal trošku jiným směrem ale ani tak nejsem zklamanej a podle mýho názoru si myslím, že film za jedno podívání určitě stojí. ()

oveckaoa

Příběh 1  Chlápek dojde na nějaké oddělení asi policejní stanice tak si chvilku vykecávají a pak zjistíme, že si postavil počítačovou ´´holku,,   dal jí tvář a píše si s ní pedofily tím je vylákává a udává policii ta jich pak zatýká.  Policie mu nabídne , že to od něho koupí a pozvedne to na vyšší úroveň ho to neláká a pak si promluví s tou ´´holkou,,  ta řekne, že si myslí, že je  to dobrý nápad tak to on odklepne. Příběh 2 ti 3 policajti to navrhnou radě , aby se to schválilo a neprojde to o hlas tak jelikož jedna ženská může odvolávat lidi chce zjistit  kdo to byl, aby ho odvolala zjistí, že to je jeden z nich pak zjistí, že ta počítačová ´´holka,, ze sebe dělala blbou a ani to nechce dělat. Příběh 3  Ten co nejvíce tu ´´holku,, podporoval si ji převede do robota a žije s ní kde ji má napojenou na nějakém kabelu. V podstatě zbytečný film co Vám nic nedá těch 40 procent je za 1 příběh. ()