Kondomédia

• Česko KOndoMEDIE (viac)

François Pignon (Daniel Auteuil) je nudný suchár, ktorý už dlhé roky pracuje ako účtovník v továrni na kondómy. Manželka ho opustila, dospievajúci syn sa mu vyhýba a na dôvažok dostal výpoveď z práce. Pignon chce spáchať samovraždu, no zachráni ho nový sused, ktorý presne vie, že veľká spoločnosť s dobrou povesťou si nemôže dovoliť vyhodiť na dlažbu homosexuála a nabáda Pignona, aby to využil vo svojej prospech. Pignon sa spočiatku zdráha, nie je totiž gay,  napokon však súhlasí, že pristúpi na túto hru pod podmienkou, že na svojom správaní vôbec nič nezmení. Presne ako tvrdil sused psychológ, to, čo sa zmení, je správanie ostatných... (STV)

Krt.Ek

I já tenhle film kvůli českému distribučnímu názvu delší dobu obcházel. Věru na mou škodu. Byla chyba, že jsem si nezjistil, kdo za tímhle filmem stojí. Pánové Francis Veber, Daniel Auteuil, Gérard Depardieu a Thierry Lhermitte častokrát bývají zárukou kvality. "Le Placard" sice není taková řachanda jako Drž hubu nebo Blbec k večeři, ale za pozornost rozhodně stojí. ___ Jinak jsem o sobě zjistil, že jsem vcelku jednoduchý divák, do kolen mě totiž dostávaly hlavně scény s G. Depardieu, tedy nic tak intelektuálního (to byste do mě neřekli, co?). 80% ()

filmmovier

Typická francouzská komedie. Klasika tak, jak jí mám rád a chci. Čirá studnice zábavy od prověřeného Francise Vebera s výtečným Danielem Auteuilem, Gerardem, Rochefortem a Thierrym Lhermittem. Nápaditá zápletka plná povedených gagů a vynikajících hlášek a navíc s výborným českým dabingem. Tenhle film je prostě zatracená radost a nic než radost. Jedna z nejlepších francouzských komedií od roku 2000. ()

lennyd

Účetní v továrně na prezervativy, nudný Francois Pignon (Daniel Auteuil) je právě tím, na koho ukáže prst ředitele, když jsou nutné díky úsporám snižovat stavy zaměstnanců. Ztráta zaměstnání Francoise natolik zdeptá, že se pokusí o sebevraždu. Tomu ale zabrání jeho nový soused, který ví - že žádná firma - natož firma vyrábějící prezervativy - si nedovolí vyhodit homosexuála. Stačí jen, aby Francois začal předstírat, že patří k této menšině. Brzy ale Francois zjišťuje, že právě tato akce dala jeho životu ten správný smysl, a začne si svoji novou roli užívat... Toto DVD jsem si pořídil díky Depardieumu na bookletu, netuše - že jeho role, ač vcelku zábavná, je vlastně v celém pojetí filmu hodně nepodstatná. Ale nějak to vůbec nevadilo, Daniel Auteuil komediální roli zastal více než dokonale (a třeba oběd v "družném" rozhovoru Auteuila a Depardie je naprosto dokonalý). Jinak (bohužel) film nepřináší žádná velká překvapení, a už od počátku je vcelku jasné, jak se celá situace bude vyvíjet. Ale i přesto jsem se docela dobře bavil.. ()

Padme_Anakin

Daniel Auteuil je v roli uťápnutého účetního roztomilý, jeho nový soused Michel Aumont zábavný, šéf firmy Jean Rochefort nemá chybu, no a příběh o plánovaném propouštění úsměvný, zejména tedy to řešení vzniklé situace.. Téma homosexuality zpracoval Francis Veber vkusně, vtipně a nenásilně výchovně.. ()

emma53

Nechápu kdo vymyslel tak debilní název, protože jsem tím pádem dost dlouho chodila kolem toho filmu po špičkách. A přitom je to fajn komedie i když těch vtipných momentů bych uvítala rozhodně víc. Ale hvězdná sestava v čele s mým oblíbeným Danielem, který byl chvílemi opravdu k nakousnutí, dělala co mohla. A ta Gérardova postupná proměna byla taky okouzlující. Příjemná a pohodová komedie, ale Francisi Vebere dneska je ta čtyřka slabší, protože máš v kapse ještě lepší kousky. ()

• V době natáčení ve Francii žádná továrna na kondomy neexistovala. Filmová továrna byla postavena podle japonského vzoru. (Bernhardiner)