Jen na skok

• Veľká Británia I Came By

Maluje graffiti na domy, ve kterých bydlí společenská smetánka. V jednom sklepě přitom ale odhalí zvrácené tajemství a začnou se dít věci, které ohrozí jeho nejbližší. (Netflix)

TheEvilTwin

Kousek žánrově velmi podobný výbornému Bad Samaritan, The Neighbor nebo Disturbia, a proto budu hodně porovnávat. I came by je vlastně dobrá filmařská práce, protože tenhle teenager X psychopatický soused námět je poměrně dobrá látka, která se dá uchopit z jakékoliv strany, ALE… Po hodině kvalitního nastínění příběhu, jeho posunu kupředu a seznámení s postavami se jaksi začínáme motat v kruhu a místo vyvrcholení dostáváme další stejnou příběhovou smyčku. Dále zamrzí, že záporák není více představen, nepůsobí psychopaticky jak by měl a nemá výraznější charakter, který by diváka strašil ze spaní a stejně tak závěr filmu je slabší bez potřebné finálové katarze. Dívá se na to dobře, jen druhá půlka je díky výše zmíněnému až moc natahovaná a občas nutí diváka koukat na hodinky… ()

Prochy38

Tak za mě povedený kvalitní thriller se silným obsazením. Atmosféra super, výborné postavy. Tradičně Netflixu chybí skvělou myšlenku a solidní vizuál tak nějak pořádně zakončit. Nevím, jak to přesně říct. Všechno dobré a ke konci, byť skvělému, to jakoby ztrácí dech. To je ale spíše obecné, než konkrétně tento případ. ()

EvilPhoEniX

Obstojný a neurážející Thriller z Netflixu. Režisér Babak Anvari je pro mne celkem břídil. Jeho dva hororové zářezy jsem protrpěl ( Under the Shadow a Wounds), ale jeho třetí film je relativně uspokojivý a možná do budoucna může Anvari ještě překvapit. Film se zaměřuje na mladého muže, který se vloupává do domů bohatých lidí a vymaluje jim bejvák Graffiti, ale v jednom sklepě u jednoho pána narazí na něco nepříjemného a to může ohrozit jeho i jeho blízké. Film sice není příliš originální je kombinací vícero filmů ( Don´t Breath a různé Home Invasiony), ale je rozhodně zábavný, napínavý, hezky natočený s fajn zápornou postavou ( o které se sice nedozvíme tolik, kolik se žádá) a potěší i zvrat ve středu filmu, který je rozhodně nečekaný. V průběhu došlo i na pár lekaček, které zafungovaly a lehce zamrzí, že finále není dostatečně intenzivní a vyhrocené, je poněkud odfláklé. Celkem mě mrzelo, že se film vyhýbá násilí ( jedna porcovací scéna si o to vyloženě říkala). Anvari ještě má, co zlepšovat, ale na nudný večer je I Came By dostačující. 6/10. ()

Trevor

Odhliadnuc od toho že je film prešpikovaný liberálnou kreténskou korektnosťou o zlom bubu bielom ujovi ktorý nemá rád homosexuálov a prisťahovalcov, o neschopnej polícii, o silných sebavedomých ženách, bielej dysfunkčnej rodine a afroamerickom otcovi rocku film prináša síce pomerne opozeraný a jednoduchý námet, avšak jeho spracovanie nie je na pomery Netflixu vôbec zlé a výnimočne som pridal možno o 1* naviac za výkon ako inak hlavného záporaka, pretože pri tomto štýle trilerov ide predovšetkým o ich výkon. Momentálnych 55% je pomerne výstižných, tá hranica 60 a trojhviezdičkové hodnotenia sú predsa len o čosi objektívnejšie ako to moje ale ako vravím Hugh Bonneville predviedol solídny výkon. ()

Argondia

Film mě bavil a absence detailních krvavých scén mi narozdíl od ostatních rozhodně nevadila, naopak. Jak tohle někdo může považovat za zápor?! Jestli jste viděli málo krve a krutosti, pusťte si záběry z jatek a pokusných laboratoří, úchyláci! Pár chyb a nedomyšleností odpouštím, celek byl pro mě příjemné překvapení i když mě nasral konec. ()