Akční thriller ze současného New Yorku s první hollywoodskou rolí Karla Rodena, který je zde protihráčem takové star, jakou je Robert De Niro. Emil a Oleg se vracejí do New Yorku pro svůj podíl z dávné loupeže. Když zjistí, že peníze jsou už dávno pryč, vezmou věc do svých rukou - jejich kumpán za to zaplatí životem. Případ dostane do rukou detektiv Eddie Flemming. Je zděšen způsobem, jakým byla vražda provedena, a faktem, že se zločinci snažili vše zamaskovat obrovským požárem. Spolu se svým kolegou se pouští do složitého vyšetřování - nejdříve však musí najít klíčovou svědkyni, mladou dívku, které se podařilo uprchnout z bytu těsně před vraždou... Ve dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se Flemming pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o ni mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem nesmlouvavější a záhy se roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se ale může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dost inteligentní na to, aby předstíral blázna... (oficiálny text distribútora)

BigDeal

Keď som pozeral tento film, vôbec som nevedel s čím mám dočinenia. O to viac som bol nemilo prekvapený, keď som zistil, že na csfd má len 64%. Neviem, v čom by mala byť chyba pri tomto snímku, pretože ja som si ho užil. Na jednej strane násilné a nepredvídateľné chovanie Rodenovej postavy, na druhej strane vtipkovanie dvojice Burns- De Niro. Pripúšťam, že sa mi nepáčilo príliš skoré rozdelenie tejto dvojky, no napriek tomu ide IMHO o nadpriemerný, svižný thriller bez hluchých miest a veľmi uspokojujúcim vyriešením situácie. ()

Columbus

Tomu rikam prvni poradne dobyti hradu zvany Hollywood nasim hercem! Roden neni skvely, on je naprosto neuveritelny. Jde z nej strach a hlavne hraje o tridu lepe nez bozsky Niro, ktereho miluji. A ten druhy na plakate? Nejakej Burns, ten je mimo uplne. V podstate tuctova policejni story, ale ten nas ji povysuje nekam vys. A navic ta satisfakce - Niro dostane na prdel od Cecha! :) ()

adams89

Průměrný akční thriler, který stojí alespoň za to jedno shlédnutí. Největším lákadlem filmu jsou Robert De Niro a především pro nás, české fanoušky, skvělý Karel Roden, v roli šílence s dost legračním jménem Emil Slovák. Ten se mezi hollywoodskými herci vůbec neztratil, ba naopak, byl zde nejlepší - hrál velmi přesvědčivě a dost mě pobavil. Troufám si i tvrdit, že tu zastínil i De Nira! Přesvědčil nás nejen o svých hereckých kvalitách, ale také o tom, že role záporáků mu říkají opravdu hodně. Jinak příběh tu zrovna není silnou stránkou, ale jak jsem už zmínil, na to jedno podívání se to dá vydržet. ()

eraserhead666

Tak tohle je film, ve kterém jsem porpvé viděl Veru Farmigu... Ty její oči... Film, v němž prostý český herec sejme profíky z júesej, v jednom případě doslova. Roden v dosud pořád asi nejlepší své zahraniční roli. Už kvůli němu stojí za to dívat se na film v původním znění. Když si s Taktarovem povídají on česky a Oleg rusky, je to fakt sranda. De Niro prostě standard, nevím proč, ale Burnsovi jsem se musel smát, prostě když byl na place, měl jsem na tváři takový potměšilý až škodolibý úsměv, nevím, je to jedna z jeho nejlepších rolí, co jsem viděl. Theron a Cattrall potěšily i přes to málo času, který dostaly. Možná je ten film trochu dlouhý, ale je fajn. ()

StarsFan

Tak po tomhle si o nás většina Amíků musí myslet, že jsme národ fanatických zabijáků a prostitutek. Ale co, přece se kvůli tomu nebudeme zlobit jako Slováci kvůli Hostelu. Někdy to tak chodí a zrovna tenhle film měl našlápnuto hodně vysoko, rozhodně mnohem výš než neoblíbený horor našich východních sousedů. Herce na to měl, Robert De Niro je jako v roli tvrdých chlapíků dobrej a Karel Roden ho dokonce ještě převyšuje. Za to, jak to zahrál, je fakt extratřída, tak vyšinutýho šílence jsem na filmovým plátně neviděla už hodně dlouho. Potěšila mě i role Kelseyho "Frasiera" Grammera v roli chlapíka pracujícího pro média, který chce za každou cenu získat exkluzivní záběry do svého pořadu. Když ale zapomenu na herecký obsazení, musím přiznat, že mě i několik věcí zklamalo. Tvůrci zjevně nevěděli, jestli jít stylem thrilleru nebo satiry, takže tak nějak skákali z jednoho žánru do druhýho. Přitom satira by to mohla být při troše změn skvělá, stačilo trošku pozměnit scénář (třeba hodit závěrečný titulky o 15 minut dřív) a film by hned zapadlo do vyšší ligy, někam k Vrtěti psem. Jo a ještě jednu věc na tom filmu oceňuju. Celkem hodně nečekanej zvrat někde uprostřed. Pořád jsem si říkala, je to sakra pravda? No jo, i takový věci se dějí... kdo by to kdy řekl? ()

• Název filmu se objeví na začátku i na konci. (griph)
  • Název filmu je pochopitelně odkazem na známý výrok Andyho Warhola, že každý bude jednou slavný aspoň 15 minut. (don corleone)