Alison (Anne Hathaway) má vše na co si vzpomene. Stále víc ji ale fascinuje pouliční životní styl a hip-hopová kultura. Spolu se svou kamarádkou Emily se začnou přátelit se členy pouličního gangu. Velmi rychle narazí a uvědomí si, že i nevinný čin může mít vážné následky. (oficiálny text distribútora)

kingik

Do takového filmu by dnes Anne Hathaway už jistě nešla. S kolegyní Bijou Phillips se předhánějí, která ukáže víc prsa. Takže o nějaký kousek nahoty je postaráno. Mohlo být dokonce i postaráno o kontroverzi. Všechno tomu nasvědčovalo: vždyť režírující Barbara Kopple je zkušená dokumentaristka, což by se na filmu nějakým způsobem mělo odrazit. V tomto ohledu ten střet dvou kultur, respektive dvě naivní a zvídavé puberťačky z lepší společnosti vs. nevyzpytatelný hispánský gang pouličních drogových dealerů, je sice natočen na hraně nezávislého filmu, ovšem chybí pevnější režijní otěže. A závěr nemusel působit tak nejasně. Nechápu, co to režisérku napadlo, že celou zajímavě vyhroceně vyvíjející se scénu hodí do zatmívačky a dopřeje divákům jen zvuk. Film je pak daleko pozoruhodnější svým obsazením, jež čítá známou omladinu, která se za ty roky posunula k hvězdnému statusu. Anne Hathaway to obrázkově sluší, ovšem za hip-hop kamarády zde má Josepha Gordona Levitta a Channinga Tatuma, v té době neznámé herce. Matt O´Leary, Mike Vogel a Freddy Rodríguez, který dostal z mladíků největší prostor, to do áčkové ligy nedotáhli. Dobrá, film nepůsobí obehraně, má své zajímavé jádro příběhu, má kvalitní hereckou podporu, určitě se lépe mohl vypořádat s dramatickou stránkou, která poměrně stagnovala. A jelikož Anne Hathaway už dávno není tak svěže hezká, můžu její status krásy zakonzervovat ve vysokém hodnocení. 8/10 ()

dr.horrible

Ďalší film o znudenej bohatej bielej americkej mládeži, ktorá by chcela byť chudobná a čierna, zostal niekde na pol cesty medzi Tobackovým Black and White a Hardwickeovej Trinástkou. A ten ženský prístup je tu cítiť možno ešte viac, čo sa negatívne podpísalo hlavne na výbere hercov (trápnejšiu gangsta dvojicu ako Levitt/Tatum som nevidel od poslednej časti Zkurveného piatku). Celkovo ale Havoc nie je zlý film; predovšetkým Anne Hathaway podáva dosť vyrovnaný výkon, len som od dokumentaristky Koppleovej čakal niečo menej mainstreamové a tendenčné (aj keď to je možno tým, že nepoznám jej predošlú tvorbu). ()

hous.enka

Slabé. Snaha zachytit atmosféru v gangu vyznívá do prázdna. Herci jsou spíše podprůměrní a Anne Hathaway by měla svoje bradavky ukazovat v lepších filmech než ve snímku o mladý znuděný holčině, co chce změnit gang. Když to srovnám se všemi těmi filmy typu Kidulthood apod., tak je to jen parodie na tyhle filmy. Je to ploché (oproti hrudníku Anne - když ona se tam prsí fakt každou chvíli :D), nicneříkající a má to dost divnej konec. ()

peetriss

Spoušť měla ambici stát se generačním teenagerským varováním před světem drog, podsvětím či před následky neuvážených a nevratných kroků plynoucích z nebezpečné nudy v nenaplněném životě. Film mohl býti varováním kontroverzním, čemuž nahrávala i slaďoučká Anne Hathaway nabitá chutí se svlékat, leč žádná výše zmíněná ambice nebyla zdaleka naplněna! Především film ztroskotal na velmi slabém a děsivě nedotaženém scénáři, režisérka nedokázala tento handicap ani drobet vynahradit filmařským umem, a tak snad s výjimkou závěrečné čtvrtiny, beztak zabité podivným koncem, sledujeme jen fádní vatu, kde jsou zajímavé snad jen svlékací scény Anne Hathaway, která se tak svérázným způsobem zbavuje nálepky představitelky naivních slaďoučkých princezniček. Nemohu si však pomoci - její herecký projev mi stále ne a ne přijít na chuť. Místo varování však díky tomuto filmu nabude mladá generace kontraproduktivního dojmu, že nebýt nízkointeligentní blonďaté kamarádky, která to zavaří všem, mohlo být toto dobrodružství docela dobrá psina... Chválím poměrně slušný soundtrack a zajímavého Josepha Gordona-Lewitta. ()

castor

Celé to vypadá jako ambiciózní projekt tvůrců, kteří toho chtějí říct až příliš, ale nemají ani kvalitní scénář, natož ponětí, čemu chtějí dát větší důraz a co naopak jen letmo naťuknout. Což je škoda, protože se zde sešla slušná řádka zajímavých mladých hvězdiček (Anne Hathaway – naplno dokazující svůj talent i při pronášení nicneříkajících vět scénáře, dále pak Bijou Phillips, Freddy Rodríguez, Joseph Gordon-Levitt), které mají co nabídnout. Jenže takhle jen jezdí v nadupaných bourácích bez většího důvodu tam a zpátky, pronášejí plytké dialogy a dělají nesmyslná rozhodnutí. Tvůrci nás mezitím atakují hluchými a nutno podotknout i zbytečnými scénami. Nejednou je divák svědkem nějakého rozhovoru, který najednou.. prostě skončí. Nikam děj nebo třeba charakter postav neposune. Dvakrát škoda.. Co se nicméně povedlo jsou promluvy Anne Hathaway do kamery, vnímáme její osamělost, neukotvenost, nestálost.. právě proto prchá ze svého zazobaného „zázemí“ do pouličních gangů, do skutečného života, kde se dá ale velmi snadno narazit!! Newyorská dokumentaristka Barbara Kopple nakonec lépe zvládla druhou polovinu snímku.. 55% ()

• Tobyho (Mike Vogel) moč z jeho kalhot mezi jednotlivými záběry mizí. (fraktal)
  • Otázka od policisty: "Co je k nám blíž - Měsíc nebo Evropa?" byla položena Stephenovi Gaghanovi, spoluautorovi scénáře, při jeho zatčení pro drogovou závislost. (fraktal)