Status: Naživu

• USA Last Seen Alive (viac)

Will (Gerard Butler) je úspešný biznismen, ktorý prechádza manželskou krízou. Jeho žena Lisa (Jaimie Alexander) si chce dať na chvíľu pauzu od ich vzťahu a poprosí ho, aby ju zaviezol k jej rodičom. Počas pauzy na benzínke, kde Will potrebuje natankovať, Lisa záhadne zmizne. Hoci Will celú záležitosť oznámi polícii, vydáva sa pátrať po pravde za záhadným zmiznutím na vlastnú päsť. (sochoking)

kingik

Gerardu Butlerovi unesli jeho (filmovou) ženu. Sice nevěrnici, ale běda, jestli se jí něco stane! Režisér Brian Goodman ponoukl svého spolupracovníka Marca Frydmana, aby už zase něco kloudného sesmolil. Minule jsme ulovili do filmu Černý motýl Antonia Banderase tentokrát by to chtělo týpka, co má ještě větší akční šmrnc a vysoce kvalitní herecký půdorys. No vida, Gerard Butler se nám ozval, dokonce se bude podílet i na produkci. Pojďme to rychle natočit, než zjistí, že podobný námět už ve světě filmu dávno koluje. Kurt Russell kdysi svedl obdobný souboj s únosci v thrilleru Únos. Butler hraje se zápalem a vervou. Jaimie Alexander, kterou chce dostat ze spárů únosců, se tváří vytrvale nesympaticky, takže jí to unesení divák i přeje. Náš hrdina záchranář se chrabře pohybuje na čtyřech kolech i pěšky, důkladně pročesává benzínovou stanici a lesní houštiny, aby naplnil devadesát minut napětím i klišé. Do zad mu duje příkladně napínavá hudba Sama Ewinga. Pochopitelně bůhvíjak originální thriller to rozhodně není. Butler je ale skvělý tahoun, nechybí spád a thriller pro nudný večer je na světě. 7/10 ()

AffectedFace

V celku příjemné béčko, které neurazí. Okoukané téma mi tentokrát nevadilo, leč Gerard to opět tahal svým výkonem. První polovina se prožírá fakt dokonale mysteriózním tempem, ta druhá nás vtáhne do hodně laciného scénáře, u kterého nevzniká žádné napětí a šíleně se táhne. Kamera celkem za nic moc nestojí, ale soundtrack je vynikající byť celej dojem značně zlepší. Doufám, že je to jedinej béčkovej snímek, kterej Gerard natočil, úplně bych si nepřál aby se jeho kariéra táhnula dolu, viz. Bruce Willis. ()

Eliott

Podobných filmů jsem již viděl opravdu mnoho a rozhodně se ani zde nejedná o nic světoborného. Přesto mne však tento kousek nezklamal a vážně jsem si pátrání po ztraceném členu rodiny užil. Tomu do jsité míry napomohla i délka snímku. Je to svižné, zajímavé a není zde žádná vata navíc. Na závěr musím ještě pochválit výkon Butlera, neboť mu podobná role opravdu sedí. Zároveň si musím trochu rýpnout, jelikož Gerard zřejmě neunikne svému osudu a musí se rvát a zabíjet i ve filmu, kdy je pouhým prodejcem realit. ()

Morholt

Sice to na mě působilo tak, že to někdo splácal na koleni během trošku delších potíží se zácpou a odpovídalo by tomu i chování snad všech postav, které mi připadaly jak po lobotomii. Na druhou stranu tím, že se to celé odehrává víceméně v reálném čase není  moc prostoru pro nějaká hluchá místa, Butlerovi podobné role sedí a co se Jaimie Alexander týče, tak tu bych nejspíš zachraňoval taky. Akce tak nějak odpovídá béčkovému pojetí a srandovní digitální výbuch spíš rozesměje, než znechutí. Ideální výplach. 55% ()

castor

Stačilo zmínit „strážníku, omlouvám se za rychlou jízdu, ale jsem v kontaktu s detektivem Patersonem, na pumpě se totiž ztratila moje žena, zkouším ji hledat i sám, jsem ve stresu, tak asi proto jsem jel rychleji,“ než s bouchačkou za pasem a svázaným chlapem v kufru pláchnout do lesa. Jenže Gerard Butler se zhruba právě od poloviny začne chovat jako žáček čtvrté třídy, kupí jedno nelogické rozhodnutí za druhým a divák postupně ztrácí o cokoliv zájem. Jeho letité manželství má trhliny, partneři však o nich vědí a jsou připraveni je řešit, respektive ona si jede utřídit myšlenky do domu svých rodičů. Jenže plány se zvrtnou a hledající Butler nakonec skončí až v opuštěné feťácké varně (nejen) s jedním úsměvným digitálním výbuchem. Takže si k chatrnému scénáři můžeme přičíst ještě celkovou lacinost produkce. Celé to vypadá jak epizoda nějakého televizního seriálu, Butler, kterého si ještě nějaký ten pátek budeme se spokojeným úsměvem spojovat se sérií Pád Bílého domu (než nás úplně otráví), naštěstí tyhle obyčejné chlápky od vedle umí. Jenže je v tom celém tak nějak sám. Béčko, které si toho nepohlídalo docela dost, abych mu mohl šoupnout spokojené tři hvězdy. ()

• Když Willa (Gerard Butler) po únosu Knucklese (Ethan Embry) zastaví policie, v jednu chvíli se Knucklesovi uvolní roubík z lepicí pásky na ústech a Will mu řekne, aby mlčel. Když policista otevře kufr, roubík je na Knucklesových ústech opět pevně utažený. (Johnny.ARN)
  • Při prohlížení záznamu z bezpečnostních kamer z čerpací stanice se při druhém pohledu na záběry změní vozidla kolem auta podezřelého. Auto před vchodem se posune o dvě parkovací místa doleva a vozidlo vedle podezřelého vozidla se změní z modrého SUV na bílý kamion. (Johnny.ARN)
  • Skvrny od potu na Willově (Gerard Butler) košili se dramaticky mění, a to bez zjevného důvodu. (Johnny.ARN)