Maigret - Season 1 (2016) (séria)

Maigret kladie pascu (S01E01)

(epizóda)
  • Česko Maigret klade past (viac)

Sériový vrah útočí na ženy a Maigret je pod tlakom nadriadených, aby prípady čo najskôr vyriešil. Rozhodne sa preto vrahovi nastražiť pascu v podobe policajnej volavky. Taktika je úspešná a čoskoro sa podarí zatknúť podozrivého. Kým je vo väzbe, stane sa však ďalšia vražda, ktorá nesie jeho rukopis. (STV)

fragre

Pro tuto roli Rowanu Atkinsonovi prospělo, že zestárnul, jak je vidět v detailních záběrech tváře. Tím byly zcela odbourány jakékoliv konotace na Mr. Beana, Johnnyho Englishe či Černou zmiji. Působí v této roli velice lidsky a až neokázale soucitně. Je to jiný Maigret než ten Gabinův, chybí mu zcela bodrost, ale je to působivě zahraný Maigret. --- Ty exteriéry předměstské Paříže 50. let vypadají navzdory francouzským reklamám velice středoevropsky. Nebyly točeny někde v Praze či Budapešti? PS Jak mne upozornila kolegyně bubun, za což jí děkuji, byly exteriéru vskutku točeny v Budapešti. ()

Pepinec

Tady není o čem. Připoutalo mě to, bavilo mě to, na další díl se těším víc než na dnešní rande. Televizní film v tom poznáte jen díky předělům minikapitol, jinak je to natočeno tak, že by kdejaký rozpočtově bohatší kamarád mohl závidět. Nejvíc ze všeho si pochvaluju zachycení doby, kdy bez dnešních moderních vychytávek bylo dobrodružnější úplně všechno, ne jen chytání vrahů. Zkrátka výborná detektivní jednohouba. A že Rowan Atkinson umí i vážnou roli? No, to je překvápko, u herce... ()

rakovnik

Jako mnohé, nalákalo mě ke sledování této krimi jméno hlavní postavy. Mnozí komici mě již přesvědčili, že jsou skvělí charakterní herci, stejně jako Rowan Atkinson. Bohužel, před sledováním jsem si přečetl obsah filmu. Kdo je píše, že je zde dopodrobna vylíčen celý děj od začátku do koce, včetně detailů? To samozřejmě u tohoto žánru v podstatě dělá sledování bezcenným. Kochal jsem se tedy alespoň pěknou výpravou, kamerou a sympatickými herci. Jen děj mi přišel někdy až moc vláčný. Na kriminálku zahraniční provenience jsem ale celkem spokojen. ()

alchac

Řekl bych, že zdejší případ záhadného obsazení Zmijáka do hlavní role naprosto přesně rozlouskl slovutný konstábl kulyk. Neboť já bych kupříkladu nebýt zmíněné kástingové úchylky, která, ač se to může zdát divné, zas až takový průser nebyla, tento snímek zcela určitě nikdy nezhlédl. Ačkoliv tedy pan Bín působil celou dobu poněkud prkenně, na slabší čtyřku to i tak uhrál. ()

Cheeter

Musím složit obrovskou pochvalu Rowanu Atkinsonovi, protože jak hraje ve filmu, který není komediální, je vážně něco. Čekal jsem, že mi bude připomínat Beana od začátku do konce a ejhle, mýlil jsem se a to dost. Hraje skutečně skvěle. Zpracování filmu stejně dobré jako u prvního dílu a příběh dost podobný. Celkově u mě spokojenost, příjemný zážitek. ()

• Natáčení probíhalo také v maďarské Budapešti a Szentendre. (Saur.us)
  • V jedné scéně uvidíme noviny Le Monde, na jejichž titulní straně je portrét muže, který je podezřelý ze série vražd. Vtip však spočívá v tom, že do roku 1980 tento plátek netiskl žádné fotografie. (Trajektt)
  • Na konci filmu, kdy Maigret (Rowan Atkinson) prochází parkem, lze vidět staršího muže s dítětem, jak si pročítají komiks TinTina („Le Trésor de Rackham le Rouge“ - první vydání v roce 1944). Zadní strana obálky komiksu zobrazuje všechny obálky ze série a to i ty, které ještě v roce 1955 (kdy se film odehrává) neexistovaly. Navíc obrázky obálek na zadní straně komiksu zavedlo vydavatelství až v 70. letech. (vojacekr)