Joel Goodsen zůstává sám. Rodiče odjeli a nevrátí se dříve než za týden. Ještě nikdy neměl holku, a tak je jeho první starostí, aby nějakou s pomocí kamarádů sehnal. Jeden z nich zavolá prostitutku. Joel musí otevřít černošce s mužským hlasem a není to jeho první zkušenost se sexem, která ho deprimuje. Potíže totiž teprve začínají... (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Jeden z nejlepších filmů osmdesátých let s mladým a ještě poměrně neznámým Tomem Cruisem v roli dospívajícího primitivního mládence, která ho katapultovala do hvězdných výšin. Touhy a oddanost ho přinutí najmout si jakousi divokou 'call girl' do které se zamiluje, což vypramení ve spoustu problémů nemající blízkého konce a naopak se neustále prohlubující. Snímek na svou dobu představuje typický svět divokého dospívání. Tom má přirozený charakter a jiskru v oku. Byla to průlomová role se všemi pro něj typickými aspekty. Jeho kouzelný úsměv tenkrát omráčil nejednu puberťačku a tak plakát k filmu vysel v nejednom pokoji nad postelí. 80. léta tu jsou prezentována ve své nejlepší podobě, což už dnes sice vypadá poněkud podivně, ale tenkrát ještě nikdo nebyl tolik ovlivněn vymoženostmi doby současné. A tak se jedná o příjemnou nostalgickou podívanou, kterou už současná mládež bohužel nepobere. ()

F.W.Colqhoun

The Midnight: Lost Boy brought me here. Vztah mezi tím, jak se od osmdesátých let změnilo vnímání některých témat a jak se změnil Tom Cruise, se blíží čisté nepřímé úměře. Zatímco Cruise vyhlíží lestatovsky stále stejně (mínus několika sotva patrných a jedné brutální dentální plastiky), možnost, že by se v široké distribuci objevil snímek, jehož hlavní hrdina se chlubí tím, že si přišel na osm tisíc dolarů jako pasák děvek pro klientelu nezletilých středoškolských zbohatlíků a mohl to zároveň vydávat za následováníhodný podnikatelský výkon, je velmi nepravděpodobná. A přesně o tím Riskántní podnik je. Osmdesátá léta: jakkoliv povědomě povrchní, ve své upřímnosti vůči své yuppie anti-morálce tolik, tolik jiná. Ačkoliv snímkem občas probleskne náznak sociálního uvědomění, ženy, včetně Cruisovy šukadelické přítelkyně s tělem a tváří (v tomto pořadí) Rebecky De Mornay, představují čisté objekty. Ani náznak substance. Osvěžující, ale zvláštní, asi jako soundtrack od Tangerine Dream nebo prozření, že raný Cruise hraje rozpaky se stejnou niterností jako Woody Allen. My name is Joel Goodson. I deal in human fulfillment. I grossed over eight thousand dollars in one night. Time of your life, huh kid? ()

Blazkowicz

Nějaké roky to už budou, co jsem to viděl poprvé a nijak zvlášť mi to v paměti neutkvělo. Bez dabingu mě to moc nebavilo. To se ale teď díky němu změnilo a nakonec se z toho vyklubala dost dobrá '80s záležitost. Tomík a ta jeho slečna to zahráli dobře a k tomu skvělá hudba. Možná bych si představoval trochu pestřejší konec. 4-* ()

Bajislaw

Archaická teenagerská komedie bez špetky vtipu, která došla nesmrtelnosti díky jednotlivostem a nostalgii, kterou v dnešních padesátnících vyvolává. Po většinu času je to sotva snesitelná nuda, ale podmanivá atmosféra, vlezlá hudba od Tangerine Dream a subverzivní scény s úchvatnou Rebeccou De Mornay dělají z téhle podivnosti (místy) bezmála snový zážitek. ()

Rex Mundi

Na rozdiel od Besyna, ja Toma Cruisa v ničom inom nemusím... ale práve v tejto roli ma skvele pobavil. Riskantný podnik je predchodca bláznivých tínedžerských komédií, kde jeden hriešok v neprítomnosti rodičov (rsp. pokus o podnikanie v praxi) spustí lavínu nečakaných problémov. Dokazuje navyše, že kým sa tínedžerské komédie nerojili ako huby po daždi, mali ešte nápaditý obsah. Zábavné, napínavé a čierno-humorné. ()

• Scéna, kde Joeal (Tom Cruise) tančí na skladbu "Roll Old Time Rock N", byla celá improvizovaná. Scénář obsahoval pouze instrukci, aby herec tančil na rockovou hudbu. (Monco)
  • Firma Ray-Ban zaznamenala rekordní tržby díky brýlím Wayfarer, které má ve filmu na sobě Joel (Tom Cruise). Nejen díky snímku, ale i fotografii na přední straně časopisu GQ vyskočily tržby z 18 000 amerických dolarů na rekordních 360 000 dolarů. (Jimmy15)
  • Automobil, na ktorom vo filme jazdí Joel (Tom Cruise), je Porsche 928 z roku 1979. (hollci)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům