Čistým trestním rejstříkem se pochlubit nemůže. V hospici, kde si má odkroutit veřejně prospěšné práce, se ale spřátelí s milým a soucitným knězem, který mu změní život. (Netflix)

sochoking

"Náš vlastný čas je to najcennejšie, čo môžme dať druhému človeku." O Jan Kaczkowskim som nikdy nepočul. Skôr som si myslel, že film bude o delikventovi, ktorý sa zmení na dobrého človeka. Síce to tak aj je, ale film je hlavne teda o tom farárovi, ktorý bol neuveriteľný týpek. Krásny obraz zlatej strednej cesty. Hulil, nadával, ale nesmierne miloval blížneho svojho. Nejde o žiadnu patetickú sračku a ani o citové zdieranie diváka. Hoci je záver smutný, tvorcovia ho nádherne odľahčili (nebudem prezrádzať). Vlastne prvé dve tretiny filmu sú dosť kvalitné hlášky. Na debut absolútne odvážna téma, ale mladý režisér (videoklipov) Daniel Jaroszek  ju zmákol fantasticky!!! ()

nascendi

Utrpenie, umieranie, hospice, to je veľmi nevďačná tematika. A práve tú si Daniel Jaroszek vybral do debutového filmu. Použil udalosti zo skutočného príbehu, mal šťastie na hercov i dobre napísané dialógy, takže sa nemožno čudovať úspechu filmu i oceneniam. Ja nanešťastie nie som, napriek pokročilému veku, divák z cieľovej skupiny. Zaujal ma rozdiel medzi ubezpečovaním umierajúcich, že bude dobre a ich uistením, že budú s nimi až do konca. V každom prípade považujem za užitočné film vidieť, lebo je dobré vedieť. ()

M.i.k.e

tak tomu říkám režijní debut. Johnny je takovou polskou variací Nedotknutelných, kdy máme reálný základ, přátelství dvou zcela odlišných lidí, vážnou nemoc, a k tomu navíc pro Poláky důležitou víru, humor a hodně životních pravd podávaných tak nenásilně, že i když sem se nakonec překonal, nejednou sem měl slzu v oku. Celé je to navíc skvěle napsané, natočené, výborně zahrané a takového Dawida Ogrodnika sem původně vůbec nepoznal. Pro mě osobně obrovské překvapení i přesto, že mě Poláci v poslední době snad ani jednou vyloženě nezklamali...85% ()

yakoob

V Polsku ty církevní témata prostě umí. Zase další příběh ze života (mně doposud neznámého) kněze, který následuje odkaz: Cokoliv jste učinili jednomu z nejposlednějších lidí, mně (Ježíšovi) jste učinili...Ztvárnění Dawidem Ogrodnikem na jedničku a jestli je to prvotina režiséra, tak to klobouček. Říkám si, že takovýto přístup kněze k lidským potřebám, má dnes větší význam než 1000 kázání a nedělních bohoslužeb. To je odkaz jako hrom! ()

Enšpígl

Tolik lidskosti a citu jsem ve filmu snad ještě něviděl. Nádhera. Ano, některé scény mě naprosto rozemlely. Ovšem ta kombinace příběhu o umírání a současně naději na lepší život, to je teda neskutečná síla. A pánové David Ogrodnik a Piotr Trojan to byl herecký koncert těch největších mistrů oboru. Dawid Ogrodnik podle mě patří mezi nejlepší herce na světě. Jak to do prdele v tom Polsku dělaj, že tam výrůstá neustále tolik užasného hereckého a filmařského talentu ? ()

• Film sa natáčal v mestách Konstancin-Jeziorna, Puk, Sopot, Żyrardów a Starowiskitki (Poľsko). Natáčanie trvalo od augusta do septembra 2021. (Arsenal83)
  • ThDr. Jan Kaczkowski (Dawid Ogrodnik) byl polský římskokatolický duchovní, bioetik, vloger a zakladatel a ředitel Hospicu sv. otce Pia v Pucku. Od dětství trpěl zhoršující se zrakovou vadou a v roce 2012 mu byl diagnostikován nádor na ledvinách a glioblastom mozku. I přes prognózu dožití pouhých několika měsíců žil s touto diagnózou ještě další čtyři roky. (EKLEKTIK)