Moloch

Betriek (Sallie Harmsen) žije na okraji rašeliniska na severe Holandska. Keď ju a jej rodinu raz v noci napadne tajomný cudzinec, Betriek sa vydá hľadať vysvetlenie. Ako Betriek pokračuje v pátraní, je stále viac presvedčená, že jej rodina bola napadnutá prastarými silami. (einar)

Sludger

V Holandskej dedine sa začnú objavovať mŕtvoly s rovnakou príčinou smrti – zvislou dierou v krku. Majú tieto mŕtve telá niečo spoločné s miestnym príbehom o čarodejnici, ktorá podpísala pakt s Molochom (pohanský boh s hlavou kravy)? Ako to všetko spolu súvisí? Nádejný režisér Nico van den Brink prišiel s veľmi zaujímavým folk hororom, ktorý námetom môže pripomenúť skvost Hereditary od Ari Astera (brať s rezervou). Na vytvorenie atmosféry (tá mu ide náramne dobre) používa až také „old school“ prvky zo starých hororov – les utopený v hmle, čarodejnica, stará legenda o pohanskom bohovi, pomalší dej, rozmazané tváre v okne a nečakaný zvrat na konci. Po skončení filmu budete mať chuť si to pozrieť znova a preveriť, či všetko sedí. Nuž... ...to je kameň úrazu. Niektoré logické súvislosti nesedia. Nie každý je Ari Aster, ktorý to mal premyslené do detailu, pri tomto filme sa občas poškriabete po hlave a poviete si: „Prečo?“. Zároveň, druhá vec, čo mi vadila, bol zvuk, hlavne pri scéne napadnutia, kde použili tak nevhodnú hudbu, až to pokazilo dojem z celej scény. MOLOCH je zaujímavou novinkou z Holandska. Folk horor s pomalším dejom a s dôrazom na atmosféru. Filmu škodia logické prešľapy, ktoré tam nemuseli byť. Pokiaľ si ale fanúšik subžánru, tak by ťa novinka od Nico van den Brink mohla potešiť. ()

pornogrind

Kdo by od Molocha čekal hororovou divočinu ten zapláče. Film má po celou dobu hodně pomalý tempo/což mně osobně nevadilo). Mytologie kolem Molocha nebyla špatná, herci zahráli obstojně, film má pěknej vizuál a  patřičných momentech dokáže navodit tu správnou atmosféru. Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že to bylo málo. Přirovnal bych to k vlažné vodě. V létě neosvěží a v zimě nezahřeje. ()

J*A*S*M

Čtvrtá hvězda čistě kvůli tomu, že jsem na tenhle typ snímků žánrově zatížen, ale nemůžu si pomoct, Moloch mi zkrátka udělal radost. Někdy mi holt stačí pradávná kletba, mlžné noční močály, hustá atmosféra a řemeslná zručnost. A vlastně je to v dnešní době, kdy se stalo standardem, že se i sebeblbější béčko snaží být uvědoměle meta anebo mít sociální přesahy, osvěžující, dostat film klišovitý a obyčejný, ale funkční. ()

Lenka.Vilka

Tak tohle byl hustej matroš! Většinu času by se atmosféra dala krájet, ale ke konci k tomu bylo už třeba nářezáku, protože nože bylo málo. Možná by to nebylo tak děsivý, ale dost pomohl způsob, kterým se divák dozví celou "povídačku". Na dětském představení, kde se to bere jako místní legenda a lidi to vlastně oslavují. No, ke konci takový důvod na oslavy nebyl. A jelikož film obsahoval hned několik scén, kdy jsem se vážně málem strachy, víme co, tak já nemám důvod nebýt nespokojená. Navíc film má prvek, který je skvělý a mám ho ráda. Na konci není žádná naděj. Za mě super. 4,5/5. ()

Gilmour93

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet hrdla vertikálně.. Dlouho to budilo zájem svým tajemstvím a na žánr nezvykle plastickými postavami, ale někde od představení legendy prostřednictvím školní besídky se vše poutavé rozplynulo jak opar nad rašeliništěm. Snad by pomohlo, kdyby se objevil Hobo a srovnal toho kletbu udržujícího Rákosníčka brokovnicí.. ()