Lekár Joe Darrow (Kevin Costner) z chicagskej pohotovosti  sa nevie spamätať zo smrti svojej manželky Emily (Susanna Thompsonová), ktorá sa v pokročilom štádiu tehotenstva stala jednou z obetí hromadnej nehody autobusu vo Venezuele. Rôzne čudné udalosti, spojené okrem iného s vážkou ako Emilyiným „osudovým“ tvorom, privedú muža k myšlienke, že sa s ním manželka pokúša nadviazať spojenie zo záhrobného sveta. Na rozdiel od dospelých, podľa ktorých trpí Joe pocitom viny, podporujú mužovu domnienku ťažko chorí detskí pacienti, ktorí prešli zážitkom klinickej smrti. Jediný spôsob, ako všetko potvrdiť alebo vyvrátiť, ale tiež ako priniesť duši zosnulej pokoj, je vybrať sa na miesto nehody... (TV JOJ)

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +místy opravdu napínavé, je to zajímavé -mohlo být ještě více sci-fi, celkově se ze snímku dalo vytěžit víc/// Na tento film jsem byl dlouho zvědavej, párkrát mě utekl a tak jsem ho viděl až dnes. Očekávání však byla daleko větší. Zvláště z pohledu žánrové sklatby jsem čekal víc. Nakonec je z toho jen zajímavá podívaná, která nenudí, má několik originálních překvapení, ale to je tak asi všechno. Bohužel zítra nebudu vědět o čem to bylo. Moc mě to i přes námět nezasáhlo./// Celkem 56%/// ()

Lenii

Popis tohoto film mne zaujal a snažila jsem se najít si chvíli, abych si ho v klidu vychutnala a pochopila. Musím říct, že souhlasím s komentáři od: Tosim a Radyo. Ale zároveň mám i výtky, a proto se s nimi neshodnu v celkovém hodnocení. Hlavní věc, která mi nejde v celém příběhu na rozum je to, že zde buď není dostatečně ukázáno, jak na začátku Joe svou ženu hledá a nebo to prostě jen nechá na úřadech a spokojí se s tím, že mu řeknou, že končí s hledáním a on to vezme? Člověk by dělala maximum a o to víc, když se tělo stále nenašlo. Ta snaha v hledání a až pak následný pokus se s tím smířit mi na začátku celého příběhu moc chybí. Je to tedy potom vyváženo tím usilovným hledáním ve třetí třetině filmu, ale to mi pak přišlo spíš jako pokus o záchranu ne zcela dobře začatého filmu. Film to není vůnec špatný, ale chtělo by to trochu jiné lepší zpracování příběhu. 2 hvězdy 50%. ()

Shit

Trailer vypadal hodně dobře, ale bohužel v něm byly ty nejlepší scény z filmu a když se to prodlouží o nějakou hodinu a půl, tak to až zas tak dobrý neni a všechna ta dobrá atmosféra se rozmělní a přestává to být zajímavý a moc to nezachraňuje ani Kevin Costner, kterej si ale svuj standart odved. Několik scén tam sice je opravdu výbornejch, ale celej film dokonale zazdí stupidní konec, kterej je hodně divnej a pointa celýho příběhu neni špatná, ale podle mě to chtělo něco šokujícího a daleko víc tajuplnýho, takhle to je jenom za 3* ()

StarsFan

Takový... no nevím, prostě celkem průměrný film. Scénáristicky se jedná o zajímavé téma, ze kterého by se dalo vytáhnout skutečně hodně, Costner taky nehraje špatně, tak kde je chyba? Možná u režie, protože snímek jede jenom na půl plynu a ke konci ve vás zanechá dojem, že kdybyste ho náhodou neviděli, vlastně byste o tolik nepřišli. A to nejen kvůli konci, který tak trochu shazuje vše, co se dělo předtím. ()

Ceberus

No... dvě a půl hvězdy. Ano, je to sci-fi a nesmí se to brát vážně, ale jelikož se film snažil o jakousi hloubku, tak jsem prostě vypnout mozek nemohl a vážně podané duchovno mi holt nikdy sedět nebude (naopak přepálené formy typu Constantine, kde je jasné, že to nelze brát vážně, mi nijak nevadí). ()

• Poté, co je Joe (Kevin Costner) vytažen z autobusu a jeho zachránce říká, že už tam hodinu leží, rozběhne se do vesnice a před domorodci ho zachrání fotografie manželky, kterou vytáhne přeloženou z kalhot. Pokud by fotka byla tak dlouho v mokru, asi by byla slepená a možná by se už nedala bez poškození ani rozevřít. (Tonula)
  • Film nebyl dobře přijat kritiky, většina z nich ho hodnotila jako nudný a v průměru dostal 3,7 bodu z 10. Diváci film hodnotili výrazně lépe, v USA obdržel 62 % ze 100. (Tonula)
  • Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. Katherine zemřela 18. května 2001 ve věku 44 let. (korndaddy)