Lekár Joe Darrow (Kevin Costner) z chicagskej pohotovosti  sa nevie spamätať zo smrti svojej manželky Emily (Susanna Thompsonová), ktorá sa v pokročilom štádiu tehotenstva stala jednou z obetí hromadnej nehody autobusu vo Venezuele. Rôzne čudné udalosti, spojené okrem iného s vážkou ako Emilyiným „osudovým“ tvorom, privedú muža k myšlienke, že sa s ním manželka pokúša nadviazať spojenie zo záhrobného sveta. Na rozdiel od dospelých, podľa ktorých trpí Joe pocitom viny, podporujú mužovu domnienku ťažko chorí detskí pacienti, ktorí prešli zážitkom klinickej smrti. Jediný spôsob, ako všetko potvrdiť alebo vyvrátiť, ale tiež ako priniesť duši zosnulej pokoj, je vybrať sa na miesto nehody... (TV JOJ)

filmmovier

Zajímavý příběh, u kterého zažijete nějaké to příjemné mrazení, ale chvílemi i nudu. Té naštěstí není tolik, protože film je velice dobrý a rozhodně nadprůměrný. Potěšil mě příběhem, mysteriozními prvky a atmosférou. Po jednom shlédnutí mi učaroval. V době, kdy jsem koukal na tento film jsem viděl i pár jiných mysteriozních kousků a tenhle patří k těm lepším. Bohužel, mírně mi to zkazil ten konec a rozuzlení. Jinak opravdu pěkné. ()

Yardie

Lepších 60%, takových slabších 70%. Velice dobrý námět a s ním i zpracování a atmosféra. Byl jsem celkem mile překvapen. Vše fungovalo, bylo to tajemné, až relativně pozdě mi došlo, oč jde (asi jsem byl unaven, protože jinak si to nedokážu vysvětlit). Každopádně dobře zpracováno, nenudilo to, bavilo to, koukalo se na to fajn a a v podstatě celý film jsem byl velmi zaujatý. Spokojenost a překvapení! Howgh! ()

Martin79

Nemohu si pomoct, ale mně tento film nijak zvlášť neohromil. I když je faktem, že objektivně není vůbec špatný, je docela originální a Kevinovi Costnerovi fandím, navíc rolička Kathy Bates byla jako vždy fajn. Celý film má dosti "hutnou" , v tomto případě až moc, atmosféru. Je velice temný ( onkologicky nemocné děti ...). No fakt je, že jsem se ani nenudil, ale nadruhou stranu znovu to vidět nemusím. Takže pro mně slabší spíše podprůměr. A ani Kevin to nezmění. ()

Sarkastic

Od filmu jsem nic nečekal a nakonec mě vcelku mile překvapil. Po většinu své délky si totiž držel docela napínavou, mysteriózní atmosféru, místy dokonce mrazivou a s pár slušnými lekačkami. Od uvěznění v potápějícím se autobusu to už ale byla taková naivní a ještě k tomu trapná pohádka, symbolicky ukončená neméně hloupým záběrem na hrátky v listí. Viděl bych to na lepší průměr. ()

Boss321

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude horší! Nakonec se jedná o průměrný thriller, kterému až na několik okamžiků, chybí atmosféra, na které tento druh filmů stojí a padá! Na křídlech vážky má v sobě obrovský potenciál, ale to by se scénář musel dostat do rukou lepšího režiséra než je Tom Shadyac, který je u mě maximálně průměrným režisérem jako tenhle film. Kevin Costner nehraje špatně, ale tady s tím prostě nic udělat nemohl. Klasický snímek na jedno zkouknutí........ ()

• Film nebyl dobře přijat kritiky, většina z nich ho hodnotila jako nudný a v průměru dostal 3,7 bodu z 10. Diváci film hodnotili výrazně lépe, v USA obdržel 62 % ze 100. (Tonula)
  • Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. Katherine zemřela 18. května 2001 ve věku 44 let. (korndaddy)
  • V čase 49:17 přijíždí Joe (Kevin Costner) ke škole, aby si promluvil se sestrou Madeline (Linda Hunt), a zaparkuje auto tak, že trčí zadkem do silnice. Když se vrací v doprovodu policie, je už auto úhledně zaparkováno rovnoběžně s chodníkem. (Tonula)