Evin Adam: Kreslený živák

• Japonsko Adam by Eve: A Live in Animation
Animovaný / Hudobný
Japonsko, 2022, 58 min

Eve, Hanon

Zvukový a vizuální zážitek z říše snů, ve kterém se prolínají anime, hrané scény a hudba od všestranného umělce Eve. Inspirováno příběhem Adama a Evy. (Netflix)

xxmurphyxx

Inšpirované príbehom Adama a Evy...no, ak za tu inšpiráciu možno považovať jablko v niekoľkých záberoch tak potom mňa možno považovať za pilota F-15, lebo mi doma visí na vešiaku Alpha Industries bunda. Ak niekto čaká nejaké moderné podanie Biblie môže skúsiť inde rovnako ako človek, ktorý čaká hlbokú myšlienku schovanú v hromade metafor či symbolík. Tento projekt dosť klame telom a zavádza, čo divák žiaľ zistí až tesne pred koncom, ktorý vyšumí ani nie tak do prázdna ako do hlúpa. Trochu ZASPOILERUJEM teraz, keď napíšem, že smer akým sa to uberalo mi naznačoval možnosť samovraždy, rozpoltenej osobnosti, snahy zapadnúť do spoločnosti a ono to nebolo nič iné len ako obyčajný sen. KONIEC SPOILERU. Celkom sklamanie, lebo nábeh na niečo oveľa vážnejšie a zmysluplnejšie tu rozhodne bol a tento kraťas mohol byť niečím viac, ako len prezentáciou pohyblivých, aj keď vizuálne príťažlivých obrázkov slúžiacich ako podklad pre možnosť odprezentovať si svoju hudobnú tvorbu na Netflixe. Potenciál tam bol a riadny, takže za mňa dosť škoda. Ale aby som len nenakladal, pochváliť musím rozhodne vizuál a rovnako mi sadla aj hudba, pre mňa do teraz neznámeho autora. Má to štýl, má to svoju osobnosť, má to nápad a baví to, takže v tomto smere naozaj spokojnosť. Osobne som vysadený na Ázijské veci, či už hry, film alebo hudbu a ako veľký milovník Persona hier mi sedí aj podobný štýl hudby, aj keď samozrejme chalanisko ani zďaleka nedosahuje kvalitu akú produkuje dvorný skladateľ Persona série Shoji Meguro, ale talent rozhodne má. Obrazová forma je naozaj sexi, kamera, strih a hudbu držia v rovnakom tempe a dobre do seba zapadajú. Takže príjemná jednohubka, ktorá ale mohla byť niečo oveľa viac. Hardcore Japanofili a ľudia, ktorí nebudú riešiť príbeh a budú sa len unášať tým, čo vidia a počujú si kľudne môžu predstaviť aj štyri, či rovno päť hviezd. Tí, ktorí sa na Ázijské veci dívajú cez prsty si kľudne môžu dať jednu hviezdu, ale na odpad to rozhodne už len pre tu hravosť a nápad vizuálu nie je ani náhodou. ()