Gone in the Night

• Veľká Británia The Cow

Kath (Winona Ryder) spolu so svojim mladším frajerom Maxom (John Gallagher Jr.) vycestujú na víkend do hôr, kde si prenajali chatu. Avšak po príchode na miesto zistia, že na chate už je ubytovaný mladý, záhadne chovajúci sa, pár. Keď sa Kath ráno zobudí, s úžasom zisťuje, že Max zmizol uprostred noci spolu s mladou ženou. Kath sa po čase rozhodne vypátrať, čo sa vlastne stalo. Postupne dôjde k šokujúcemu odhaleniu. (sochoking)

Omnibus

"Až si krávu čapnu, nový život začnu!" Ach jo. Žánr mysteriózní tam přidal nějaký ptakopysk, který film ani neviděl! Jde o obyčejný thriller, o jednom obyčejném výletu, ovšem s neobyčejně drsným závěrem. Také drama (ach jo, tento žánr pro změnu schází) jak řemen. O těžkém životě honáků skotu, ale i nás ostatních [sic!]. Hodně drsné. Jeden by měl chuť roztrhat a spláchnout do záchodu občanku, obout kovbojské boty, popadnout laso a jako správný cowboy si taky chytit nějakou tu kravičku... samozřejmě zdravou. KVÍZOVÉ OKÉNKO: [][] Obsadit do hlavní role obstarožní Winonu Ryder se zmačkaným, vyžilým obličejem bylo: A) Hrubou castingovou chybou. B) Pochopitelné, neboť vynucené okolnostmi (režíroval to její brácha). C) Naprosto geniální! [][] Samozřejmě, C) je správně, drsné finále tím získalo na uvěřitelnosti. Ostatně, mrkněte se v autě do zpětného zrcátka, pro jistotu čtyřikrát! A na chatě si otevřete okno. Cítíte ten vzduch? Tu vůni lesa... ()

JASON_X

Winona Ryder zní většině lidí určitě líp, než Winona Horowitz. A taky není aspoň tolik okatý, že hrajete ve filmu nějakýho svýho příbuznýho. Byl jsem na Winonu natěšenej, míval jsem ji kdysi rád a už dlouho jsem ji neviděl. A zaválela dobře, role na tělo. Takže taková lehce afektovaná lehká neurotička, moc se mi líbila. A nejenom Winona, i zápletka je skvělá. I forma je skvělá, rozdělení filmu na několik sekvencí, které se postupně propojují, mě fakt bavilo, až do finále se pořád dohadujete, jestli to nakonec bude thriller, nebo horror, nebo mysterák, nebo černá komedie, nebo co vlastně. No, od všeho asi ždibec. V závěru jsem se teda docela chechtal, ale jsem tak trochu magor, takže na komedii moc nesázejte. Kráva... Kdo tohle proboha vymejšlí... Praštěný Židi, kdo jinej. Výborná záležitost. ()

Morholt

Na Winoně Ryder je pořád něco z toho, z čeho jsme byliv 90. letech hotoví, ale to je po hříchu to jediné dobré, co se dá o filmu napsat. Ne že by se na to nedalo dívat. Nejedná se sice o nic světoborného, ale když začne hlavní hrdinka postupně odkrývat důvody zmizení svého přítele, daří se režii vyvolat jakous takous zvědavost. Jenže pak přišlo finále. To vršení zvratů bylo jako zobání třešní. Taék víte, že by jste už neměli, protože vám pak bude blbě, ale ládujete je do sebe pořád. Závěrečná cca dvacetiminutovka tak byla bolením břicha a to, co po něm bezpodmínečně následuje. 25% ()

silentname

Tak nejako som si vôbec neuvedomil, že som mal pred očami vlastne Winonu Ryder. Neviem ako mi toto uniklo. Nevadí. Každopádne... "Gone In The Night" nebol thrillerom, aký som si predstavoval, že uvidím. Myslím si, že najmä vo svojom finále do toho primiešal toľko premenných, až mi to prišlo celé neskutočne komplikované. A je to vlastne vôbec uveriteľné? Ja neviem. Mám z toho zmiešané pocity. No rovnako som zhodnotil, že skoro nikto nevedel do tohto filmu nejako priniesť niečo zásadnejšie. Neviem prečo vlastne chce Kath po svojom frajerovi pátrať, keď si v jadre uvedomíme, že ich vzťah vlastne dokopy až za tak veľa nestál. A možno sa bude schopná posunúť k niečomu zaujímavejšiemu a lepšiemu. Možno by to tak dokonca aj pre film urobilo skôr službu. Ak je niečo čo môžem vyzdvihnúť, tak to bude ale výkon Brianne Tju. Tá si túto rolu neskutočne užíva. A vie predať asi obe svoje stránky. Berie to tak neskutočne vážne, až je z toho celkom slušný zážitok. Inak ale neviem čo na filme nejako vyzdvihnúť. Atmosféry to malo pomenej, výsledok je pre mňa skoro úplne absurdný a ani to nevyzerá nejako extra zaujímavo. Je to pozerateľné? Áno. Ale nie niečo, čo by na mňa urobilo zásadnejší dojem. Hodnotenie: C- ()

pornogrind

Už ani nepamatuju kdy naposledy jsem viděl nějakej film ve kterým by hrála Winona Ryder. V jejích starších filmech jako třeba Drákula(1992), Čarodějky ze Salemu(1996), Vetřelec: Vzkříšení(1997) nebo Narušení(1999) se mí její herecký výkony líbily. U tohoto filmu to ale říct nemůžu. Tady na mě její herectví působilo tak nějak všelijak. Ale jejímu bratrovi(Eli Horowitz) pro něhož je film jak scénáristickou tak režisérskou prvotinou to asi stačilo. Vlastně si ani nemají co vyčítat. Hereckej výkon Winony Ryder mě sice neoslovil ale scénář je ještě větší průser. Za mě je to 90 minut nudy s(rádoby) šokujícím koncem. ()