Vtáci sťahováci

• Česko Ptáci stěhováci (viac)

Pokiaľ nevystrčíte päty z domu, nič sa vám nestane. To je v skratke životná filozofia kačacieho otca Mallarda, ktorý svoju manželku Pam a ich dve deti neustále presviedča o prednostiach ich domáceho rybníka, za ktorým sa nachádza len divočina a nebezpečenstvo. Pam je však unavená z jednotvárneho života a želá si, aby jej dospievajúci syn Dax a dcéra Gwen zažili, to po čom ona sama túži. Pozrieť sa do sveta a zažiť neobyčajné putovanie po nádherných miestach. Po tom, čo na ich rybníku pristane sťahovavá kačacia rodinka s napínavým príbehom o ďalekých miestach, padne rozhodnutie. Napriek otcovým protestom sa celá rodina vydá z idylického amerického vidieka na exotickú Jamajku! Znie to skvelo, pokiaľ by však hneď na začiatku cesty neurobili kačací hrdinovia zásadnú chybu. Vybrali sa opačným smerom. A tak ich krídla zanesú do džungle mesta, ktoré nikdy nespí, New Yorku. Tu ich samozrejme čakajú dobrodružstvá na každom kroku, vrátane tých, ktoré by si najradšej odopreli (napríklad nedobrovoľná návšteva kuchyne reštaurácie, kde je vyhláseným jedlom kačica na pomarančoch). Keď ste zohratá rodina, ktorá za každých okolností ťahá za jeden povraz, máte šancu zvládnuť nástrahy najväčšieho mesta. (CinemArt SK)

Torgal

Nečakal som to, ale toto mi náramne sadlo. Možno aj preto, že náturou som podobný opatrný pecivál ako tatko káčer, priateľka má cestovateľskú povahu ako mamka kačka a tento animák bol teda pre mňa priam výchovný :-) Príbeh je síce šablónovitý, ale postavený na dobrom základe, ktorý umožňuje časté striedanie lokácii a situácii, takže nuda rozhodne nehrozí. Nemuselo to byť však tak prehnané (hlavne čo sa týka zlého kuchára) a tiež sa mohlo viac myslieť aj na dospelých. Nie je to síce nič prevratné a originálne (či už technickým spracovaním, vizuálnymi nápadmi alebo gagmi), ale rámci cieľovky je to aj tak jasná trefa do čierneho - milý, vtipný filmík so sympatickými postavami, ktorému nič nechýba. 8-/10 ()

filmfanouch

Benjamin Renner umí. Studio Illumination má jistě pořád daleko do první animační ligy, Ptáci stěhováci je ovšem další sympatická jednohubka s několika zábavnými momenty, nosnými postavami a také ukázkou pomalých kroků k tomu, aby se studio Illumination pomalu zdokonalovalo. Fotorealisticky působící pomeranč to jistí, tyhle kachny ovšem nemá divák ihned potřeba upéct do zlatova. Především proto, že jejich dobrodružství vlastně sympatické a nikdo se nebude muset extra věšet z toho, že půjde o vánoční megahit… ()

Blackhand47

Stokrát převařená zápletka o starostlivém otci, který nechce, aby se jeho rodině něco stalo, byla zpracována tentokrát studiem Illumination. Když se tato klasická témata udělají dobře, vyznění může být parádní, ale Ptáci stěhováci nepřináší vlastně nic moc zajímavého a divákům servírují celkem ploché postavy, které se však pohybují v nádherném prostředí. Rodinka je vlastně taková klasická - starostlivý otec, schopná matka, zvídavé dítě, malé dítě a potrhlý příbuzný... který je v případě tohohle filmu ale bohužel opravdu navíc. K tomu připočítejte tunu vedlejších postav, s nimiž se hrdinové setkávají, ale tyto epizody jsou o něco slabší ve srovnání třeba s Hledá se Nemo nebo Croodsovi, což jsou animáky razící podobnou zápletku. Vedlejší postavy jsou o něco zajímavější než ty hlavní, ale hrdiny nijak moc neposouvají a nepřišlo mi, že by si z epizod odnášeli nějaké extra ponaučení. Takový animák, která nenadchne ani neurazí, ale pokud jste neviděli zmíněné snímky od konkurentů, radši sáhněte po nich. Hodnocení: 60 % ()

kajas

Ačkoli mám animované pohádky moc ráda, chodím na ně do kina čím dál méně. Mám totiž dlouhodobě pocit, že už ani tahouni jako studia Disney a Pixar neprodukují tak zajímavé snímky jako v minulých desetiletích. Nově produkované animáky menších studií už téměř nesleduji, Ptáci stěhováci ale vypadali jako docela zábavná podívaná. Jak už to ale někdy bývá, nejlepší gagy byly ukázány právě v traileru a jinak se jedná o veskrze průměrnou záležitost, která možná pobaví ty nejmenší děti, je hezky kreslená, ale vyspělejší diváci se budou nudit. Takže si asi zase pustím nějakou disneyovku z devadesátek. Zklamání a 3* s přivřenýma očima. ()

Xmilden

Slabý a krátký animák, který nebude moct v žádném případě konkurovat v oblíbenosti Mimoňům, se kterými studio kdysi trefilo jackpot. Přišlo mě, že se studio za každou cenu potřebovalo natočit i něco jiného než Padouchovský film, s Ptáky to ale neklaplo. Postavy nejsou ničím zajímavé a kačeny se nebudou ani dobře prodávat. Navíc nedávno vznikl dost podobný Slepičí úlet 2. 50% ()