Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Morholt

Hlavní hrdinka sbírá tým, který by ochránil mírumilovné farmáře a postavil se tyranskému impériu. Tak trochu Sedm statečných zkřížených se Star Wars. No a proč vlastně ne? Že je to až příliš jednoduché mi nevadí. Ony totiž podobné filmy nejsou nikdy složité a platí to i pro neustále omílané SW. Že je tu zkopírované kdeco je mi také jedno. Vytvořit  do puntíku originální vesmírné universum dneska už asi ani nejde a Snyder to věděl a tudíž na to zcela správně rezignoval. Možná i proto jeho svět na mě častečně působil důvěrně známým dojmem. A to mě bavilo. Navíc pár fajn nápadů se tu najde. Tempo je možná místy příliš vláčné, ale i to je jeden z průvodních jevů Snyderova rukopisu, takže ani s tím nemám prooblém. No a co se akce týče, tak ta možná není tak kulervoucí, jak by člověk chtěl a některé slow motion momenty jsou občas trochu mimo, ale v zásadě jsem neměl nic proti. Navíc sekvence s pavoučicí byla boží. A nakonec to vyšlo i herecky. Boutellku žeru a její postavě se dá bez problémů fandit, Skreina ten parchant evidentně bavil a ostatní fungovali jako solidní stafáž. Výraznější výtka míří k závěru, který byl až moc sluníčkový a velká škoda je chybějící erko, ačkoliv to by snad měla režisérská verze napravit. Současné hodnocení (46%) vůbec nechápu. Ne poprvé mi připadá, jako by se hodnotilo podle nějakých notiček. No ale co už. Já se těším na další díl. 85% ()

Korbitch

Jéjku, to je zase krásná hysterie tady. Zatímco Ahsoky, Mandaloriani a podobný ♦️viny tady dostávají čtyřky, pětky, u Rebel Moon létají hvězdičky a odpady. A přitom je to mnohem lepší než cokoliv z nové trilogie SW. Prostě jen další ujištění, že nejste nic jiného než trapná banda pozérských šašků. Těch 6/10 víceméně na klid. ()

JASON_X

Jelikož zásadně nečtu cizí komentáře před napsáním toho mého, nevím proč tu má tahle příjemně relaxační sci-fi pohádka tak mizerná hodnocení. Možná od ní všichni ti nakrknutí lidičkové čekali něco jiného, kdo ví. Mně se automaticky nabízí srovnání s mnou velmi neoblíbenou "kultovní" sérií Star Wars. Takže: Na rozdíl od Star Wars je Rebel Moon výrazně méně infantilní (veliké plus), méně patetický, a ačkoliv má možná jednodušší děj (a la zfilmovaný comix), je záživnější a srovnatelně pohledný. Nic víc neřeším, těšil jsem se na trikově a vizuálně opulentní mozkovýplach a dostal jsem ho. A teď se budu těšit na druhý díl. No, a moje jediná vážnější výtka směřuje opět k trapnému netflixovskému rasismu. Protože zatímco armáda spravedlivých hraje všemi barvami, hajzlové jsou opět všichni do jednoho bílí. To samozřejmě nemůže být náhoda. A samozřejmě se už zase opakuju. ()

Slartibarkfast

Zas jeden tragéd (Snyder), co se zoufale snaží vymyslet velkolepou ságu od tří čtvrtin. Naprosto nudný řídký kus míchaného poťeru na podlahu hajzlu odpočivadla kamioňáků. Snaha slepit trhliny v jinak debilním a nudném příběhu, které nevyplní zřejmě ani dva kamiony pryskyřice, se jeví zcela marná, když vám do toho co chvíli někdo šlápne, případně se vysere. Tohle je vskutku zbytečně dlouhý večerníček pro nejmenší. Alespoň ti snad ocení jinak nezajímavou blockbusterovou sračku, když z toho ještě nemají rozum. Mrzí mne to už kvůli hercům, kteří nejspíš sami tušili, že strkají hlavu do oprátky hned na začátku kariéry. Upřímně se těším na druhý díl. Jsem totiž tuze zvědav, jestli se krapet neprodraží a jestli kvůli rozmařilosti jednoho blba nelehne studio. 20% ()

Spooner

Jeden z nejsměšnějších, nejotravnějších a nejhnusnějších blockbusterů (minimálně) poslední dekády, který jen potvrzuje, že se ze Snydera stala parodie na sebe sama. Ten nemá ani trochu sebereflexe a nedokáže už vyprávět ani naprosto klišovitou a šablonovitou story, kterou by měli jiní tvůrci sfouknutou za 100 minut, ale musí ji naopak naprosto trapně a zbytečně rozdělit na dva filmy. Jako pilot nového seriálu od tvůrců Hvězdné brány by to bylo ucházející, v tomhle měřítku je ovšem Rebel Moon jen velký filmový trapas. ()

• Děj tohoto snímku byl původně zasazen do světa Star Wars a mělo se jednat o pokračování Návratu Jediho (1983). Režisér Zack Snyder návrh scénáře dokonce předložil vedení Lucasfilmu, avšak veškerá jednání byla ukončena poté, co studio Lucasfilm odkoupila společnost Disney. Nakonec se Snyder rozhodl scénář přepsat a snímek Rebel Moon koncipovat jako nové, originální sci-fi. (fiLLthe3DD)
  • Druhý plně digitálně natočený film Zacka Snydera po Armádě mrtvých (2021). Zbytek jeho filmů je natočen na 35mm nebo 65mm film. Důvodem je pravděpodobně spolupráce s Netflixem, který má dlouhodobě pravidlo natáčení na 4K. (KGBelik)

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze