Televízna reportérka Diana získala videonahrávku ako dôkaz proti drogovému kráľovi Giancarlovi, ale namiesto usvedčenia ju čaká strach o vlastný život. Ešteže narazí na kuchárskeho majstra Jackieho (Jackie Chan), ktorý je majstrom bojového umenia. Konečne sa Diane môže cítiť aspoň trocha bezpečne, ale jej kazeta sa prenieša v aute s detskými filmami a tak majú zlí chlaci o problém viac. Chaos však nikto nemá extra rád a Diana nepatrí mezi výnimky. Naviac, Jackieho priateľku unesú a to už je Jack poriadne nahnevaný. Je čas zahodiť image kuchára a odhaliť svoje druhé, oveľa bojovnejšie ja... (oficiálny text distribútora)

klerik

Fakt divný scenár a réžia, skvelý Jackie a prvý krát som si všimol toho hustého krpca, čo namláti Jackiemu v INŠTINKTE LOVCA (och, ten distribučý názov). Klasická americká Chanovka z čias, keď ešte nebola na svete KRIŽOVATKA SMRTI (ten distribučný názov...). A finále spojené s demoláciou všetkého, čo je po ruke nemôže chýbať... ()

predators

Jackie se zaplete do honičky o videokazetu, o kterou jeví zájem dva zápolící gangy. Opět jsou na řadě perfektní kaskadérské kousky a svou troškou do mlýna přispěje také ciklista a režisér snímku Sammo:-) Na konci nás sice nečeká bitka s bosem, zato se Jackie projede obřím autem po domečku šéfa mafiána:-) 70% ()

Niktorius

Kvalita filmů s Jackiem Chanem je obvykle přímo úměrná prostoru, který je věnován akci (ať už jde o souboje, nebezpečně kaskadérské kousky nebo fyzický humor v duchu klasických grotesek) a nepřímo úměrná prostoru, který vyplňují dialogy a slovní humor. V závěru svého režisérského působení si to asi uvědomil i Sammo Hung, takže Mr. Nice Guy v rychlém tempu sype jednu fantastickou a(tra)kci vedle druhé a nebýt toho, že spíš jen recykluje prvky ze starších filmů a zrovna neoslňuje neobratnou prací se zpomalenými záběry, dal by se zařadit mezi ty nejlepší filmy, které s hongkongským králem akčních komedií vznikly. ()

Skuby47

Skvělá kombinace akce a humoru probíhající po celý film ve stále stejném svižném tempu, jak je obvyklé u všech snímků Jackieho Chana. Mám ráda tyto nekrvavé bojovky ve stylu starých filmových grotesek, které pobaví celou rodinu, a to bez násilí a drastických scén, pouze svým vtipem a humorem. Je s podivem, jakou kondičku a fantazii tento herec má, když dokáže takové akrobatické a krkolomné kousky s padesátkou na krku, předvádět. Soudím, že by bylo snažší spočítat jeho zatím neporušené kosti než ty polámané. I tak bych závěrem napsala, jak bývá zvykem, že ve filmu nebylo ublíženo žádnému zvířeti a ani člověku. ()

tommy187

Myslím, že pozerať filmy Jackieho Chana sa treba naučiť. Hoci ich umelecká hodnota nie je vysoká (svojím spôsobom takmer nulová) sú to zaujímavé filmy, pri ktorých sa odreagujete a skvele sa zabavíte. Naozaj mnoho filmov s prívlastkom "komédia" ma nerozosmejú tak veľmi ako filmy v ktorý hrá Chan. A treba uznať, že tento film mal jednoduchý, a zaujímavý nápad. Pozrite si ešte nevydarené scénky a už "neodoláte" a dáte ****. 79%. ()

• Jackie Chan sa kvôli filmu učil profesionálne variť. (Peter-1307)
  • Protože po demolici Giancarlova domu zůstal na místě velký nepořádek, bylo zakázáno produkční společnosti v této části Austrálie znovu natáčet. (SG-1)
  • Ústřední filmovou melodii s názvem „A Nice Guy“ nazpíval Jackie Chan. V americkém filmovém sestřihu, který je nejkratší, chybí. (Rominator)