Připoutejte se, začíná nejpotrhlejší vesmírné dobrodružství, které se kdy dostalo na obrazovku! Šílenství začíná, když na planetě Spaceball dojde vzduch a její vůdce chce ukrást atmosféru sousední mírumilovné planetě.
Když princezna Vespa, dcera vládce planety Druidia krále Rolanda uteče ze své svatby s posledním a zároveň nejnudnějším princem Váliem, unese ji i s jejím luxusním Mercedesem XS 3000 ďábelský zloduch Tmavá Helma. Zlí vládcové planety Spaceball v čele s prezidentem Škrobem totiž zničili všechen svůj životodárný kyslík a tak se chtějí zmocnit atmosféry z Druidie. Jenže Druidia je chráněna neproniknutelným elektromagnetickým štítem, jehož kód zná pouze král a toho chtějí únosem dcery vydírat. Ještěže sympatický obejda Lone Starr křižující známý vesmír se svým věrným nohsledem Blafem v prorezavělém Winnebagu dluží zločinci Pizzovi milion vesmírných dollarů, které jim král Roland s radostí za navrácení dcery a nepoškozeného Mercedesu zaplatí. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Už je to přece jen trochu zastaralé, ale dobrý vtip nikdy nepřestane být dobrým vtipem. V tomhle případě tu jsou výborné gagy, bohužel jsou doplněny i celkem obyčejnými vtípky, které vyznívají docela trapně. Jako parodie na "Star Wars" však snímek funguje dostatečně dobře. U některých scén jsem se skutečně pořádně zasmál, takže body ku prospěchu. Navíc, tohle není parodie, kterou si užijí jen fanoušci "Star Wars", zasmějí se i ostatní. ()

Boogeyman

Spaceballs jsem viděl cca desetkrát a vždy jsem je považoval za nejlepší parodii společně se Žhavými výstřely a Bláznivými střelami. Když jsem si je však teď pustil zhruba po pěti letech, musím konstatovat, že se výše uvede-ným sériím přeci jen nevyrovnají. Jednodušše Spacebólové zestárli a neobsahují ten vzácný element, který dělá komedii/parodii dokonalou a sice, že i když přesně víte, který vtip zrovna přijde, stejně vás naprosto odrovná. To dokázal právě Topper Harley i Frank Drabbin, to umí komedie od Svěráka a Smoljaka, to postrádají Spaceballs. Vzhledem k tomu, že je tak dobře znám, tak mě nedokázali ani rozesmát, pouze jsem stále nacházel místa, při kterých jsem myslel na to, jak jsem se u nich kdysi řehtal!:-) Přes tuto vadu na kráse jde ale o jednu z nejlepších parodií, o tom není pochyb, zvlášť když jsem den předtím viděl Date Movie. ()

Djkoma

Spaceballs jsou jediným filmem Mela Brookse, u kterého jsme se aspoň trochu bavil. Zbytek jeho tvorby je mi totálně ukradený. Vesmírná tělesa se dotýkají mého milovaného fenoménu Star wars , ale jsou pouze parodií, čerpající ze SW. Nic víc. Po několikátém shlédnutí jsou pro mě Spaceballs jen prázdným filmem, těžícím z legendy a přiživující se na ní. Mel Brooks tak nadobro zůstane mnou nepochopený a naprosto odstrčený. ()

kulyk

V roce nebreč, kdy jsem si u filmu poprvé zahicoval nad vnadnou Dafné, šlo o hit, lábuš a chrochtáníčko. Řada point značně vyčpěla, několik drobných frků potěší spíše hnidopišné znalce sci-fi filmů z oněch dob. Dnes snad jen z nostalgie nebo dětem za trest, když vám sežerou čekuládu, co jste si chtěli v tichosti mlsnout nad ránem na hajzlíku, v oné vzácné chvíli klidu, než se všechny ty otravné příbuzny zase probudí. ()

Ajinka126 odpad!

Přiživovat se na práci a nápadech jiných, už to zní dost zavržení hodně, ale ono to ani nebylo vtipný!!! Všechny postavy byly hloupé, nechutné a naivní. Když někdo někoho paroduje a chce to pojat humorně, tak si musí vyčíhnout nějaký zlozvyk dané postavy, nebo přikrášlit její chování. Jenže oni tohle vůbec nerespektovali a ze všech udělali pitomce. Fakt nejjednodušší cesta. Uznávám, že tam bylo pár vtípků, jako když si princezna Vespa sundává sluchátka v podobě slavného účesu princezny Lei, nebo pročesávání pouště, ale to nestačí! To jsou vtipy hodné do mateřské školy. Navíc masky nebyly povedené, nebyly vtipné a když už byla maska Dartha Vadera jenom malinko vtipná, tak to okamžitě pokazili tím, že ji neměl téměř na sobě. Ne, ne ne.. tohle si nezaslouží 70%. Není to originální, nápadité ani vtipné. Škoda času a peněz. PS: k dabingu není ani třeba se vyjadřovat, to je kapitola sama pro sebe. ()

• Píseň, kterou „Vetřelec“ zpívá, je „Hello! Ma Baby“ od Josepha E. Howarda a Idy Emerson z roku 1899. (Jan.Kanak)
  • Pro film byl kromě upraveného karavanu Winnebago Chieftain 33 v životní velikosti vyroben i model. Ten se v roce 2017 prodal za 22 500 amerických dolarů. Helma Dark Helmeta (Rick Moranis) dokonce za 32 500 dolarů. (Stejšn)
  • Lord Dark Helmet/Tmavá helma (Rick Moranis) vyhrožuje králi planety Druidia Rolandovi (Dick Van Patten), že pokud mu nevydá kód ke vzdušnému štítu, bude jeho dceři Vespě (Daphne Zuniga) navrácen její původní strašlivý nos. Operaci má provést plastický chirurg, kterého Tmavá helma představí jako dr. Filipa Šmatkina. Z následného obrázků s původní podobou Vespy je však zřejmé, že v originále se doktor jmenuje Irving Schlotkin. (Robbi)