Tridsaťdvaročný, viac-menej detinský nedoštudovaný právnik Sonny (Adam Sandler) býva so svojím spolužiakom, právnikom Kevinom (Jon Stewart) v spoločnom byte. Nemá žiadnu predstavu, čo so životom a robí všetko pre to, aby nemusel nič robiť. To sklamalo nielen jeho rodičov, ale aj priateľku Vanessu natoľko, že sa s ním rozhodla rozísť. Kevinova priateľka Corinne naopak rada príjme ponuku na sobáš a odchádza s Kevinom na dlhú služobnú cestu do Číny. Hneď na druhý deň však privedie mladý muž do ich bytu 5-ročného chlapca Juliana a odovzdá prekvapenému Sonnymu list, z ktorého vyplýva, že chlapec je Kevinovým synom. Sonny sa teda musí o chlapca postarať a situáciu chce využiť na to, aby presvedčil Vanessu o svojej zodpovednosti. Zvládnuť malého chlapca sa síce zdá byť nad jeho sily, ale Sonny vždy nájde spôsob, ako situáciu zachrániť. Postupne sa mu rola otca začne páčiť a navyše sa prostredníctvom chlapca zoznámi s Laylou (Joey Lauren Adamsová). Lenže potom sa objaví zástupca sociálneho úradu, ktorý zistil, že Sonny nie je Julianovým otcom a chlapca mu odoberie. Sonny sa rozhodne bojovať o to, aby mu bol chlapec, ktorého matka zomrela na rakovinu, zverený do starostlivosti. Študuje právnické knihy a s pomocou priateľov právnikov sa pripravuje na súdne pojednávanie... (TV Markíza)

lennyd

Sonny Koufax (Adam Sandler) je totální zmatkař. Co může, to pokazí, jeho přitelkyně se s ním chce rozejít, a jediní kdo ho akceptují jsou jeho stejně potrhlí kámoši. Jednoho dne se probudí, a má přede dveřmi malého chlapce - syna jeho spolubydlícího, který právě odcestoval do Číny. Sonny ale chce všem dokázat, že se o chlapce dokáže postarat... Používá k tomu ale svérázné praktiky ... Další potrhlá komedie Adam Sandlera, která by měla zapůsobit na rodinné vztahy (zvlášť soud ke konci, který mi ale přišel na celém filmu to nejstupidnější). Kromě Adama Sandlera se zde objevilo i několik málo dalších známých herců (např. Rob Schneider v zcela zbytečné roli ilegálního roznašeče) ale také Steve Buscemi v malé, ale skvělé roli místního bezdomovce... Jinak na filmu není zhola nic zajímavého, zvlášť pokud jste překročili věk mladého Juliana... ()

kingik

Filmy s fakany mně připadají hrozně otravné. Jenže se točí komedie, které asi mají být vtipné, a to natolik, že se v nich do hlavní role obsadí sám producent Adam Sandler. Vtipe vylez, bych to nazval, protože aby to byla nonstop řachanda, to se tedy napsat nedá. Spíše si film na komedii jenom hraje a současně koketuje i s vážným tématem jako jsou vztahy mezi dětmi a dospělými. Jenže u Sandlerových filmů se mně nechce přemýšlet. Jednak to není herec, kterému bych věřil jeho charakterní herectví, druhak od herce jeho typu čekám netradiční pojetí tuctového příběhu. Byla to taková normálka, když to shrnu. Vzešel z toho obyčejný film, nepříliš vtipný, ale vydržet se to dalo. Sandler ale dělá lepší filmy, to musím podotknout. 40% ()

TeeAge

|| Scenár: Steve Franks, Tim Herlihy, Adam Sandler | Hudba: Teddy Catellucci | Produkcia: Allen Covert, Adam Sandler, Robert Simonds, Jack Gairraputo | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Out of the Blue... Entertainment, Jack Gairraputo Productions | Rozpočet: 34,2 miliónov $ | Tržba: 234,801,895 $ || Svojím podtextom jeden z najodpornejších Sandlerovjek. Ani som neveril, že by niečo také on chcel natočiť. Zábavné miesta sa samozrejme objavia aj častejšie, to sa nedá zaprieť. ()

Tommassi3

"A co limča ?? Dáme si limču ?? Máma vždycky říkala, že se po ní kazej zuby, ale tobě stejně vypadaj, takže co.." ;) Jedna z mých nejoblíbenějších, byť přinejmenším co do dramatického oblouku nejslabších a nejpředvídatelnějších, Sandlerovek / Duganovek variuje otřepaný motiv, který pravděpodobně nejlépe p(r)odal Charlie Chaplin ve svém Kidovi, jakkoli bych tedy rozhodně jen velmi odpad srovnával Adama Sandlera s velkým Charliem Chaplinem..;) Velkého tátu rozhodně nelze považovat i dík spoustě vulgarit a dospělácky infantilnímu humoru za rodinný film, ani žádnou větší moralitu raději nečekejte, jde však o cynickou komedii plnou famózních dialogů, přeplněnou odkazy na jiné nepochybně větší bijáky, když třeba scéna v McDonald's rozcuká koutky asociací s Volným pádem, a skvostnými vedlejšími postavami, jimž samozřejmě vládne Adamův věrný cameosouputník Steve Buscemi se svým bezďákem.. I ta druhoplánová kritika typické americké výchovy funguje na výbornou.. Nesmírná hlína.. Skoro tak veliká jako vnímat Adama Sandlera povrchně dík jeho komediím jako necharakterního herce bez talentu.. ()

montel

Sonny (Adam Sandler) je typický povaleč, který celé dny tráví u televize. Leze na nervy všem včetně své přítelkyně i svému otci. Jednoho dne zazvoní zvonek a za dveřmi stojí pětiletý Julian (Cole Sprouse). Sonnymu tento chlapec brzy přiroste k srdci a proto se jej chystá adoptovat... Adama Sandlera mám rád. Jeho komedie jsou přesně můj styl humoru. Jenže pokaždé je to tak strašné klišé, že prostě nemůžu přidat další hvězdu i kdybych chtěl. Rob Schneider v roli rozvažeče jídla opět nezklamal. 60% ()

• Manželka Adama Sandlera Jackie Sandler (Jackie Titone) si zde zahrála číšnici v baru. Je to první film, kde se objevila se svým manželem. (HappySmile)
  • Adam Sandler získal za roli v tomto filmu cenu Razzie 1999 v kategorii Nejhorší herec. (Terva)