Úspešná newyorská novinárka Gwen (Sandra Bullock) berie život ako jeden veľký, nikdy sa nekončiaci večierok. To sa drasticky zmení vo chvíli, keď v opitosti zruinuje svadbu svoje sestry Lily (Elizabeth Perkins) a po zbesilej jazde zdemoluje luxusnú limuzínu! Len zázrakom pri nehode nikoho nezraní... Krátko nato ju odsúdia na 28-dňovú odvykaciu kúru v liečebni pre pacientov závislých od alkoholu a drog. Najprv sa odmieta prispôsobiť tvrdému režimu, ktorý presadzuje tamojší terapeut Dr. Comell (Steve Buscemi) a ostentatívne pohŕda svojimi spolupacientmi. Až po prvých abstinenčných príznakoch a záchvatoch začína chápať, do akej ťažkej situácie sa vlastnou vinou dostala. Našťastie sa zdá, že so svojráznymi pacientmi si Gwen nakoniec predsa len užije trochu zábavy a v liečebni spozná silu skutočného priateľstva. A ktovie, možno i lásky... (TV Markíza)

destl odpad!

Moje hodnocení je možná trošku pod tíhou antipatií vůči Sandře Bullock...jak říká Míra Bosák, filmy, ve kterých tato herečka hrála a zároveň to byli filmy dobré, tak ty by se dali spočítat na prstech zasloužilého lesního dělníka po třiceti letech práce s pilami všeho druhu (IMO Speed a Crash). V mých očích propadák a vůbec to nezachraňuje ani Aragorn Mortensen, možná dokonce spíš naopak. ()

kingik

Opilá novinářka na svatbě své sestry zdemoluje ukradenou limuzínu, a musí proto podstoupit čtyřtýdenní odvykací kúru. Sebevědomá žena v léčebně zpočátku bojkotuje skupinové terapie a navíc si odmítá připustit, že je na alkoholu závislá. V izolovaném komplexu však záhy začne přehodnocovat svůj život. Tohle není vůbec špatný film, ale dost v něm herecky tápe Sandra Bullock, na kterou film zjevně sází, ale jí takovéto role nesedí. Ženu závislou na alkoholu jí nejenže neuvěříte, ale ona sama se o to ani nijak nesnaží a scénář ji nijak výrazně nepodporuje. Občas se ve filmu objeví silný moment, ale vzápětí je vystřídán bezradnou Sandrou, a to trvá až do konce. Nedá se totiž o filmu říct, že by na mě nějak výrazně zapůsobil, ačkoliv potenciál zde byl. Mé hodnocení: 60% ()

Skip

Ono to s tím alkoholismem není zas tak jednoduché, jak se nám tady snažili vnutit. Sandra Bullock nepředvedla nic, co by stálo za povšimnutí. Prostě film, který zhlédnete a než vyjdete z kina, veškeré dojmy, byly-li vůbec nějaké, okamžitě vyšumí a jakákoliv chuť vrátit se k tomuto filmu někdy v budoucnosti není přítomna ani v tom nejhlubším podvědomí. ()

Martin741

Reziserka Betty Thomas /serial On the Air, Dr. Dolittle/ natocila len nudny, podpriemerny film, ktory navyse v kinach zhorel. Ono so Sandrou Bullock to bolo povazlive uz roku 1998, kedy minule hity Speed a Speed 2 Cruise Control uz boli minulostou apo uspesnom roku 1995 /Sit a Zatimco jsi spal/ prislo trapenie, kedy samotna Bullock natocila 4 prepadaky /Pristav nadeje, Zivelna Pohroma, Magicka Posedlost a tento 28 dni/. Bullock nevie hrat, scenar je deravy ako reseto, a dialogy boli tak hrozne, ze horsi bol len scenar. Nijako tomu nepomohli ani Steve Buscemi /Big lebowski/ a ani Viggo Mortensen. Krasny dokaz toho, preco sa Sandra Bullock zosupla do B -ckovych vod. 10 % ()

Hal_Moore

Chjo. Tak jsem shlédl další drama. To byla hrůza. Sandra Bullock se nenaučí hrát vážné role. Crash nepočítám, to je vyjímka potvrzující pravidlo. Viggo Mortensen nevýrazný až hanba a tím jediným, kdo něco hraje je Steve Buscemi. Jedna postava (a k tomu ještě vedlejší) film nezachrání. Ale udržet jej nad propastí - udrží. A i za Sandřin komický projev ty tři dám. ()

• Sandra Bullock pár dní pobývala v léčebně, když se připravovala na tuto roli. (Bauer)
  • Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)