Divoké pivo je klasická česká komedie o privatizaci malého jihočeského pivovaru. Vřadě komediálních situací se zde setkávají dobří čeští policisté s mafií, poctiví občané s podvodníky. Úsměvný příběh, který samozřejmě nepostrádá milostnou zápletku, významně ovlivní pohádkové bytosti, které se náhle vynoří z dávné minulosti. V nové české komedii hlavní dvojroli vytvořila Markéta Hrubešová. (oficiálny text distribútora)

SteveCZE

(5/10) Jsem líný se rozepisovat, takže stručně... Jste-li fandou Markéty Hrubešové, nebo rovnou obdivovatelé jejích obřích cec... Ehm, tedy jistých předností (a že si jich tu v druhé půli užijete), pak je pro vás tento snímek Must-see. I tak je nutné si uvědomit, že Divoké pivo je opravdu mizerný film s odfláklým scénářem, nevyužitými komediálními herci a velmi hloupým dějem. I tak jsem se u některých scén dost nasmál. A jako oddechový film, u kterého vypnete mozek, to funguje na výbornou. ()

MickeyStuma odpad!

Porevoluční nálada se ukázala i v tomto snímku, který pojednává o privatizaci jednoho pivovaru. Příběh je šmrncnutý pohádkovou legendou, ale její smysl, či význam aby divák pohledal. Sešla se tu poměrně velká plejáda v té době známých herců, ale jak je vidět, na kvalitě to vůbec nepřidalo. Už natáčení se potýkalo se značnými finančními problémy, což výsledek značně poškodilo. Ani scénář není nijak k popukání. Vznikla slátanina bez sebemenšího nápadu. Ono to skoro vypadá, jako kdyby žádný scénář snad ani nebyl a vše jakoby vznikalo na place přímo na koleně. Tento filmový výtvor je zkrátka ostudou české kinematografie. ()

Mishelen

Ten film je opravdu ubohost. Tehdejší aktuální "humor" dneska už nikomu nic neřekne. Pamatuji se, že tento film vysílala TV Nova při svém 5. výročí vysílání, a od té doby jsem to už neviděl. Asi věděli proč to nedávat. Tu jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení: naposled se tady totiž ukázal "nesmrtelný" Jára Kohout, V. Krška, jedna z posledních rolí i pro K. Augustu a J. Sováka. Sovák a Poloczek vzpomínali, že za tento film nedostali ani korunu. A Hrubešová byla opravdu svůdná. ()

waits

Anotace nelže. Skutečně jde o klasickou českou komedii, ovšem nutno dodat, že pouze v kategorii privatizačních filmů 90.let a i tak jde o slušný bizár. Divák, který film dokouká si nemá na co stěžovat, už první záběry na flašinetáře a Nepraktovy kresby naznačí dostatečně, o co půjde. Milovník dekadence si skutečně užije, k vidění je poměrně nabité obsazení v jedné trapné scénce za druhou, lehce nad vodou se drží policisté Vladyka,Poloczek, ale jinak nikdo moc nepomáhá, obzvlášt podivně vyznívají výkony strýčka Jedličky nebo Jaroslavy Hanušové. Osobně mám na 90.léta hodně hezký vzpomínky, takže se dívám na všechny ty tehdejší pokusy s jistou shovívavostí, ale i tak se nemůžu ubránít jistého pocitu lítosti, že třeba Jára Kohout nebo Jiří Sovák byli hozeni do stejného filmového pytle jako kriminálník Jonák (jeho angažování ve filmech ukazuje, že doba byla neuvěřitelně svobodná a zábavná, ale i nevkusná a zoufalá zároven).A chudák skladatel Šust, vedle Panelstory mít v seznamu tohle.. O tom, že kriterium pro výběr hlavni postavy byla ochota svléknout se a ukázat (pěkná) prsa nepochybuji ani vteřinu. Tím směrem se taky měl producent filmu vydat - vynechat děj a celou tu nepovedenou satiru a natočit s Hrubešovou čistou pornografii s prostřihy na pivovar. Film by místo Plyšového lva sklidil komerční úspěch a dnes by to byla ozdoba Pornohub. Škoda. ()

Alden_Larson

Není to příšerný film, ale je plný nesmyslů a zvláštností. Děj nedává smysl, herecké výkony jsou slabé a prezentace je hrozná. Nejhůř na tom jsou noční scény, ty jsou tak tmavé, že se dá těžko říct, co se v nich vlastně děje. Některé scény mají taky otřesný zvuk, kvůli čemuž nejde rozumět dialogům. Jsou tam asi tři neironicky vtipné momenty a hudba ve scéně s velkou honičkou na konci je docela dobrá, ale jinak tenhle film nemá vůbec nic k nabídnutí. 2/10 ()

• Samostatnou kapitolou filmu bol jeden z prvých pražských "mafiánov", Ivan Jonák (Jonáček), ktorý vo filme hral vlastne sám seba. Neustále pri sebe mal svoju milenku, bol ovešaný zlatom a jazdil vo svojom vlastnom veľkom Mercedese. Pol roka po dokončení filmu bol odsúdený na osemnásť rokov za nájomnú vraždu svojej manželky. (Raccoon.city)
  • Vítězslav Jandák (starosta Šmatlán) zistil pri natáčaní filmu, že má alergiu na pivné kvasnice. Keď sa výborného Třeboňského piva napil, opuchol. (Raccoon.city)
  • Obrázky z úvodu filmu ilustroval známy český karikaturista Jiří Winter Neprakta. (Jello Biafra)