Zak Gibbs je obyčejný teenager, který nečekaně získá neobyčejnou moc. Náhodou objeví záhadné zařízení v náramkových hodinkách, jenž může úplně zastavit čas.  Hrdinou této dobrodružné sci-fi je Zak Gibbs, který se zajímá o jediné: kde vzít peníze na koupi auta. Když při hledání čehokoliv, co by mohl prodat, najde otcovy staré náramkové hodinky a natáhne je, zjistí, že se stalo cosi velmi podivného. Celý svět okolo vypadá, jako by se najednou zastavil a zamrzl v čase. Zak se s podivuhodným přístrojem záhy naučí zacházet a spolu s půvabnou kamarádkou Franceskou má o zábavu postaráno. Díky hodinkám může proniknout do hyperčasu, což je zrychlená součást reality a stát se pro ostatní lidi neviditelným. Jenže dvojice záhy zjistí, že v hyperčasu nejsou sami. Je zde kupříkladu zloduch Henry Gates, který unese Zakova otce. Chce profesora Gibbse donutit, aby dokončil technologii pohybu v hyperčase a Gates tak konečně získal nadvládu nad lidstvem. Zack musí riskovat vše, aby zachránil nejen otce, ale také celý svět... (oficiálny text distribútora)

lennyd

Není nic lepšího, než když máte tátu šikovného vynálezce. Zvlášť když třeba vynalezne zrychlovač času - s tím se daj dělat věci. To si alespoň myslí Zak Gibbs (Jesse Bradford), když najde právě hodinky, které právě toto dělají. S kámoškou Francescou (Paula Garcés) těchto hodinek patřičně využijí. Nicméně po těchto hodinkách jde Gates (Michael Biehn), který unese Zakova otce. A tak se Zak s Francescou musí pustit do boje s Gatesovými lidmi, k čemuž jim dopomáhej ... čas ... Hodně zajímavý nápad, který byl dost pokažen vlastním zpracováním. Což o to, triky způsobené zpomalením času by byly docela cool (hrátky s zahradním roztřikovačem vody byly dokonalé), ale celkově nic moc. Herci buď šíleně přehrávají, nebo naopak nehrají vůbec a nic. A jak psal někdo níže, režisérova představa filmu pro mládež je v tom, že na začátek spustí Blink 182 a nechá hlavního hrdinu jezdit na BMX.... ()

HMTD

Pokud vypnete mozek a nepřemýšlíte o tom zda je to fyzikálně možné,potažmo nemáte téměř žádné znalosti z těchto oboru tak je to dobré a docela zábavné. V opačném případě najdete tolik chyb, že vám to film značně znechutí. Kdo by nechtěl občas zastavit čas, to je asi hlavní tahák tohoto filmu, no herci ani zápletka to nebude. ()

choze

"Vy jste normální magor!" - "Normální magor? To se vylučuje." Ze všeho nejvíc to připomíná NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI naklonovaný do podoby pilotu k seriálu pro mládež - stroj času sestrojený potrhlým vědcem se ocitá v rukou superpohodového (tj. brutálně dovádějícího na kole a hrajícího na kytaru) teenagera... Jenže Jonathan Frakes (propadák THUNDERBIRDS) není Robert Zemeckis, Jesse Bradford není Michael J. Fox, French Stewart není Christopher Lloyd a tak bych mohl pokračovat donekonečna, ale nebudu, protože hlavní problém tkví jako u většiny filmů ve scénáři. Námět s hyperčasem měl potenciál i originalitu, ale scénaristé (3!) se spokojili jen s tradiční honičkou se zlými vládními agenty, co si chtějí vynález přisvojit. A představa pana režiséra o filmu pro mládež zase začíná a končí u podmáznutí děje dvěma písničkami od Blink 182. Triků je dost a většinu času jsou v pohodě, zřejmě taky spolkly většinu šestadvacetimilionového rozpočtu. Tragičtí jsou ale herci, Bradford je otravný frajírek, Stewart zuřivě a veletrapně přehrává a Michael Biehn předvádí velmi vlažného padoucha. Pokud vás tankují filmy o cestování časem, doporučuji skvělý OSUDOVÝ DOTEK. ()

Likan7

Zloději času je ve všem průměrný, nezajímavý, v první polovině celkem ucházející a občas vtipný, ale v poslední půl hodině šíleně nudný film, který dávají na Nově v neděli dopoledne, a pokud u toho budete dělat tak 10 dalších věcí, nebude to zas tak špatný. Nejzajímavějším na celém filmu je, že ho režíroval ten panďulák z Věřte nevěřte :-) ()

SallyZen

Frakesova režie je poněkud zmatená. Prve tu holku ten hošan pozve na rande, ona ho pošle někam. Na druhém rande ho znova pošle někam a když zjistí, že má stroj času, tak je s ním zadobře a vykládá mu jak se to rande vyvedlo a vrhá se s ním dál do dobrodružství. Já aspoň čekal, že s ní vyleze nějaká mrcha, která mu to chce čmajznout a ono nic. No každopádně, je to taková fantasy pohádka, která výrazně potěší leda vědce - teenagery a teenagery - hodinkáře, což ani jedno já bohužel nejsem. Prostě takovej filmík na jedno zkouknutí. A slovo THRILLER sem vůbec nepatří. 25% ()

• Ve filmu se objevuje velké množství počítačů Apple. Francesca (Paula Garcés) vlastní iBook G3 "Clamshell", Earl (French Stewart) používá pro svůj výzkum Powerbook G3, počítač v Zacově (Jesse Bradford) pokoji je iMac G3 a v laboratořích si můžeme povšimnout velkého počtu PowerMaců G4 a iBooků G3. (Kungfucius)