Tajný agent Shaw (Wesley Snipes), pracující pro generálního tajemníka OSN, žije ve světe lží a intrik, kde nic není takové, jak vypadá, a kde smrt číhá za každým rohem. V momentě, kdy se jisté síly snaží překazit rokování mezi Spojenými národy a Čínou, je právě Shaw jednou z posledních nadějí. Jedině on může včas zasáhnout a zabránit diskreditaci OSN. Ve vodách nedaleko pobřeží Floridy se objeví loď s mrtvolami 500 Vietnamců. Je to loď Spojených národů. Tlak na rezignaci generálního tajemníka vzrůstá, když je mu doručena videokazeta, která naznačuje jeho účast na vražedném spiknutí. Shaw a jeho nadřízená Hooksová (Anne Archerová) předpokládají, že za vším stojí čínský velvyslanec Spojených národů Wong, ale brzy zjistí, že ten také hledá pravdu. Na jednom večírku v New Yorku je však před očima stovky lidí zavražděn. Z vraždy je obviněn Shaw. Je uvězněn a jeho případu moc neprospěje, když ho osvobodí teroristé... Není nikdo, komu by se dalo věřit a zdá se, že každý hraje dvojí hru. Přátelé se mění v nepřátele a konečné drama přináší šokující odhalení. (oficiálny text distribútora)

SeBig

Film se Snipsem sem neviděl nějakej ten dlouuuhej pátek, tak si řikám že si snim něco pustim a tady hrál i Biehn a Tagawa, tak si řikam proč ne žejo. No tak koukám, nuda.. nuda.. zdá se mi že koukám už celý hodiny a ono to jelo teprv dvacet minut.. ok koukám dál.. kouknu na čas a jede to hodinu a me se zdálo že už čumim TŘI ZASRANÝ HODINY a ta nuda protažená nehorázna, ubbulená, ukecaná, suchá, bez akce, bez napětí... postavy mi byli volný, protože mě prostě nezajímali... Snajps tam líta s brejličkama po městě a nikoho to proste nezajíma.. akce? NULOVÁ.. sem tam se něco vystřelí, fighty dva za celej dvouhodinovej urputně nudnej film!! Kdyby nebylo toho jednoho zlomu ve filmu, kterej se mi celkem libil tak napařim suvereně ODPAD!! Od Snipse si dávám zas pauzu protože tohle byla NUDNÁ SRAČKA. ()

AdamesWWE

[6/10] V podstate sa film priblížil mojím očakávaniam. Wesley Snipes hrá skvelo, má zaujímavú úlohu, ostatní až takí dobrí niesú, ale záporák sa mi páčil. No a príbeh je dostatočne zaujímavý, i ked´ mohol byť film kratší pretože tá záverečná pol hodina sa dosť vlečie, ale inak s tým nemám väčší problém. Páčila sa mi aj akcia, súboje Snipesa sú dobré, aj ostatná akcia je vydarená. Umenie boja je dobrý akčný film, možno by prospelo lepšie tempo a lepší záver, ale nevadí. Celkovo som spokojný. ()

Hal_Moore

Wesley Snipes má narozdíl od soukmenovců kliku v tom, že na jeho filmy se dá koukat bez zbytečného nadávání. Umění boje splnilo vše, co jsem od něj očekával - klasickou zápletku, potrhlé konspirační teorie, nějakou tu akční scénu, vygradované finále s nějakým tím překvapením a poklidný konec. Wesleyho mám docela rád (kdyby nebylo třetího Bladea, vynechal bych slovíčko 'docela'), tímto filmem se jeho status nezměnil. ()

Allan

Film od něhož jsem vůbec nic neočekával a o to víc mě mile překvapil. Obsahuje na můj vkus tak akorát drsných rvaček či zběsilého střílení - tzn. téměř žádné vyjma jedné povinné na konci. Dále existence postavy "obyčejného policajta", který mi připadal skutečně vtipný narozdíl od všech svých tupých kolegů ve filmech podobného žánru. Dále jsem se s mimořádným potěšením nedočkal též obvyklého klišé, tedy že hlavní hrdina nemůže zabít padoucha děj se co děj. Zde mu naopak vystřelí bez mrknutí oka mozek z hlavy. Pro mě jednoznačně film, který nenaštve a není trapný, což je bohužel v posledních letech také třeba oceňovat. ()

Phobia

Kdyby závěrečné klání vyhrál Michael Biehn, mohla bych i přidat hvězdičku... Ale kdepak, zase klišé, jakých je tenhle film plný. Nic extra jsem nečekala, ale zápletka "Art of War" byla přece jen slabší a podstatně nudnější i oproti nulovému očekávání. Jeden efektní souboj je na film s takovým názvem skutečně málo. 40% ()

• „Art of War“ neboli „Umění války“ je stará čínská kniha o vojenských strategiích sepsána slavným válečníkem Sun c'em. (Kodousek)
  • Sportovní auto, které hlavní hrdina (Wesley Snipes) vezme před nemocnicí, je Chevrolet Camaro z roku 1978. Limuzína, v níž hlavní hrdina přikáže své společnici svléct se do naha, je Cadillac Sedan DeVille z roku 1980. (tulakfelix)
  • Na místě činu v nemocnici se najde český pas Jany Novákové. (griph)