Zpustlý scenárista Stan (Serge Gainsbourg) zalévá všechna potěšení i smutek alkoholem, zejména však smrt manželky, která zahynula při autonehodě. Opilecké a zhýralé chování zkrachovaleckého otce však ničí jeho dceru (Charlotte Gainsbourg), která mu navíc neskrývavě dává za vinu smrt své matky. Bouřlivý vztah je přesto v jádru láskyplný a dílem se jej tak nakonec oba snaží vyřešit a také se konečně srovnat s tragédií odchodu milovaného člena rodiny.
Autorský film velikého provokatéra Sergeho Gainsbourga vznikl nedlouho po uvedení jeho bezprecedentní písně „Lemon incest“, jež tehdy šokovala i skalní fanoušky. Charlotte for Ever viditelně na toto přinejmenším navázal. Komorní film, který se odehrává celý v prostředí několika místností lehce potemnělého bytu, z nějž je střídavě vytrháván jen osudovou sekvencí autonehody, je přeplněný mnoha naturalisticky napovídajícími, provokujícími symboly a dvojsmysly. Tyto však důsledně nikdy nic nepojmenují, a mimo konfrontních dialogů, nahoty a explicity autor za přítomnosti minima spoluherců také plně reflektuje sebe a umění obecně. Tuto logiku snímku už pak jen zvýrazňuje fakt dua skutečného otce a skutečné dcery Gainsbourgových v daných rolích i autorův hudební doprovod. (AlDelon)

AlDelon

....alespoň pro mne bylo Gainsbourgovo Charlotte for ever a Je t aime mou nin plus víc než jsem čekal. V obou filmech je do očí bijící recept na příběh z dílny prokletých básníků. Provokace, která je bezprostřední a s vážným obsahem, není to nic co se dá zlehčovat. Ovšem není primitivní, není vyřčená, na efekt. Film obohacený navíc obalem máloznámého. Též obalem Gainsbourgovského. Jeho Stan -,,zahraný" se všemi typickými gesty skutečného Stana alias Sergeho- je naprosto nezaškatulkovatelným člověkem. Perverzně vypadajícím, hulvátsky se chovajícím, s hlubokou každým dnem chlastem lámanou a každým dnem chlastem štastnou duší. Duší poety i temperamentního buřiče, který vychází z pudové potřeby. A přeze vše s NEzaměnitelným charismatem.  Charlotte G. hraje stejně tak výtečnou a poměrně důstojně vyzerající postavu, je pravdou, že dnes by film neprošel. Což by byla ale škoda, Charlotte for ever není žádnou prvo ani druho-plánovou prasárnou (tou vlastně vůbec není). ()

Mngwa

Stan je starý zhýralý spisovatelský loser, který právě přišel o manželku při dopravní nehodě a jeho dcera mu to dává za vinu. S Charlottou mají poněkud zvláštní vztah. Někdy se nenávidí a hned na to spolu tančí v objetí za doprovodu romantické hudby. Celkově jsou všichni nějak moc roztančení a Stanovi se nějakým záhadným způsobem povede svést všechny Charlottiny kámošky včetně jakési slonice, která přišla bůhví odkud. Pořád jsem si říkala jestli někdy vyjede i po Charlottě a chvílemi to tak opravdu skoro vypadalo. Stanův podivný vztah s dcerou jsem prostě nějak nepochytala, do toho se tam ještě pomotává nějaký obtloustlý a patetický gay a celému tomu nadělení zdárně nasazují korunu citáty z klasické literatury. Těžko říci, jestli ta všudypřítomná nadrženost a roztančenost filmu spíš ubližuje, nebo je to naopak právě to, co ho dělá zajímavým. Nejbizarnější na tom všem je asi fakt, že Charlottu a Stana hraje skutečně otec s dcerou - Charlotte a Serge Gainsbourg. ()

ledzepfan

Jó, takovýhle film by už dnes nejspíš neprošel.. a jestli náhodou jo, tak by po premiéře Charlottu odvezla sociálka a Gainsbourga by nadosmrti média vláčely bahnem.... Narcisistní erupce Serge Gainsbourga. Serge je velkej, volnomyšlenkářskej umělec/básník/milovník a jako velkej umělec/básník/milovník se ve své režii melancholicky prochází svým rozlehlým bytem za doprovodu své hudby. Serge se odhaluje, Serge svádí i trápí lolitky, Serge snoplí bubliny, hovoří vzletně klidně i o sraní bez smradu. Serge chčije, grcá, Serge bréčíí, Serge má moudrej citát pro každou situaci.. A hlavně, Serge dává na odiv lemon-incestní vztah se svou dcerou a tváří se u toho jako, že koho to pobuřuje, ten je pokrytec a přizdisráč.. A víte co? Ono to nějak funguje. Asi proto, že je to sice póza, ale póza naprosto uvěřitelná a autentická.. Kdejaký psychoanalytik by se v takové záplavě materiálů mohl rochnit celé roky.. Není to superzábavné, ale má to atmosféru, je to rozkošně provokativní, nedoslovné, nápadité.. Mladá Charlotte je zde svému otci naprosto rovnocennou partnerkou a komplicem... https://www.youtube.com/watch?v=-vR0jpfOW94 EDIT: Jo.. Nakonec se k tomu opakovaně vracím a vlastně mě to fascinuje, tak tam dokopnu plný kotel rudých hvězd.. ()

forminx

Charlotte for Ever sa na prvý pohľad môže javiť ako plochý film, ktorého hlavným zámerom je šokovať, provokovať a pobúriť, no nie je to celkom tak. Aj keď sa Gainsbourg oficiálne neradí k tvorcom prúdu cinéma du look, Charlotte for Ever do neho určite vizuálne zapadá. Zábery sú prekomponované, často pracujú so šerosvitom, herectvo manieristické a všetko sprevádza "banálny" osemdesiatkový popík, ktorý ale do celkovej estetiky filmu presne zapadá, nehovoriac o niekoľkých "klipovitých" scénach. Scenár filmu je taktiež prepracovaný a celým filmom sa vinie rad popkultúrnych referencií od Nabokovovej Lolity, cez Gainsbourgov vlastný literárny vklad v podobe úryvku jeho novely Evguenie Sokolov, až po spisovateľa Benjamina Constanta. Mimo to je ústredná hudobná téma prevzatá z Chačaturjanovovej klavírnej skladby Andantino. Postava Stana je enigmatická, a to najmä vďaka jeho predstaviteľovi. Niekedy na konci 70. rokov si Gainsbourg vymyslel vlastné alter ego, Gainsbarra, ktorým sa prezentoval na verejnosti a pod ktorým sa odvažoval k čoraz väčším provokáciám. Otázku, ktorú som si počas sledovania filmu stále kládol bola: "Je Stan Gainsbourgov/Gainsbarrov pokus o osobný exorcizmus ?" Motív verejného vystavenia vlastných démonov za účelom očisty zachádza za hranice filmu. Je to jedna z vecí, ktoré robia Charlotte for Ever oným viacvrstvovým dielom. Uspokojivej odpovedi sa ale divák nedočká, pretože geniálna záverečná scéna je Gainsbourgovým výsmechom akýmkoľvek úvahám: "Všetko je to len film". ()