Harley Davidson a Marlboro Man

• USA Harley Davidson and the Marlboro Man

Dva motorkáři, říkající si Harley Davidson (Mickey Rourke) a Marlboro Man (Don Johnson), chtějí pomoci svému starému příteli zachránit jeho majetek a přepadnou bankovní vůz. Domněnka, že rychle vezmou peníze a zmizí se však ze vteřiny na vteřinu mění ve zcela odlišnou realitu - auto je naplněno drogami. Tím se oba stávají nepřítelem číslo jedna zkorumpovanému řediteli banky, který na ně kvůli ukradeným drogám posílá nemilosrdné a chladnokrevné zabijáky. (Kubesz)

slovan1

Hodně překvapující snímek. Ikdyž jde o "béčkovou" záležitost, tak jsem se u páru hlášek a scén fakt zasmal a celkově jsem se u tohohle filmu příjemně odreagoval :) Jízda dvou kovbojů za záchranou svého oblíbeného baru je hodně svižná a vtipná. Nepřátele v podáni gumových, radoby gestapackých šašku je neobvyklým kořením... :-D 70% ()

TheDon

Pro mě naprosto kultovní film. Když jsem ho viděl poprvé, lidi tu jezdili ještě v žigulících a ikdyž bylo po převratu, tak to tu stálo za houby. Mickey byl ještě nenapíchanej drsňák a s Donem jim to hezky odsejpalo. Ikdyž je to béčkovej film, dá se na to kouknout i po letech, aniž by to člověk odsoudil jako kravinu. ()

genetique

Pre mňa je toto nezabudnuteľný film, pretože je to asi prvý akčný film, ktorý som videl. Milujem scénu skoku z hotelu, nemôžem si pomôcť, ale toto je pre mňa klasika, aj keď je to béčko a až tak skvelé to nie je. Pamätní záporáci v dlhých čiernych plášťoch a slizký Daniel Baldwin. Ou yeah! Ale percentá sú subjektívne. 80%. ()

HateBreeder

Mno, takže to máme: Cool název + Dva frajeři v hlavní roli + pěkný ženský + nezapomenutelný hlášky + neuvěřitelné akční sekvence + scéna s telátkem + Daniel Baldwin jako bezkonkurenční buzík + Las Vegas + vychcaná reklama na motorky a cíga = Kurevská dávka nostalgie. Pod 5 nejdu, zapomeňte. ()

Greg25

Říkejte si co chcete, ale tohle je jedno z posledních akčních, hláškami i nelogičnostmi nabitých "spaghetti" filmů, keré byly natočeny a o kterých lze říct, že možná nejsou dobré co do děje, ale o to lepší jsou co do kultovnosti, vtipu, parodie a svěží lehkosti, která potěší a v nepsolední řadě i pobaví a to fakt hodně. Duchem tenhle film odpovídá spíše filmům z let osmedesátých. Dva hlavní představitelé v čele s mým oblíbencem Mickey Rourkem, na kterého nedám dopustit a sympatickým kovbojem Donem Johnsonem - sečteno podtrženo - já jsem se bavila - takovéhle filmy se už dneska netočí a myslím to v tom kladném slova smyslu. 80% "Můj táta vždycky říkal: "Dvě věci nikdy nedohoníš - autobus a ženskou." "Harley, jeden náboj stojí dva dolary - utratil si dvanáct dolarů a nezabil si ani jednoho. Já jsem utratil čyři dolary a zabil jednoho." "Kde jsou?" "Tamhle jdou a pěkně utrácej." ()

• Mickey Rourke dostal za film honorář ve výši 2 750 000 dolarů. (Eldrick)
  • Na bundě Mickeyho Rourkea můžeme zahlédnout nápis SRV a římské číslice. Znamenají letopočet narození a úmrtí kytaristy Stevieho Raye Vaughana (spolupracoval například s Davidem Bowiem). (Ai.ma)
  • Mickey Rourke veřejně přiznal, že vzal roli ve filmu čistě jen z finančních důvodů. V jednom z dalších interview prohlásil, že tento film přispěl ke krizi, kterou procházel během 90. let, kdy se, jak říkal, cítil jako by byl "výprodej Mickeyho Rourkea". (Ai.ma)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore