Truman Gates (Patrick Swayze) je netypický chicagský policajt pochádzajúci z vidieka, ktorému sú cudzie arogantné a často priostré metódy jeho kolegov. Truman nadovšetko miluje svoju ženu Jessie (Helen Hunt), s ktorou čakajú dieťa, a svojich dvoch bratov, najmä mladšieho Geralda (Bill Paxton), ktorý robí vodiča u firmy zaoberajúcej sa distribúciou cigariet. A práve Gerald sa jedného dňa stane obeťou nezmyselnej a brutálnej vraždy - za to, že odmietol zastaviť na pokyn chlapíkov z mafiánskeho gangu Johnyho Isabellu (Andreas Katsulas)! Zatiaľ čo Truman, ktorý sa vydá po stope vrahov, chce vinníkov dostať pred súd, jeho ďalší brat Briar (Liam Neeson) trvá na priamom vykonaní rozsudku v duchu zásady „smrť za smrť“... (TV Markíza)

bourec

Když se na to člověk pozorně zakouká, tak to prostředí, ten look, jak je to natočený, se hodně podobá třeba Nemilosrdný spravedlnosti se Stevenem. Italové, mafie. Warneři tyhle filmy točily hodně, bylo to takový jejich poznávací znamení. Bohužel potenciál Patricka tady krutě nevyužito, záporáci dost slabí, a Liam byl neskutečně prkennej. Nevim , jestli to bylo těma začátkama, a nebo si takhle představoval zahrát burana. Každopádně jem průměrná věc. 60%. ()

Mrkvič

Už před třiceti lety to bylo podprůměrné béčko. Sice hvězdně obsazené (z pohledu dneška ještě hvězdněji), ale kromě známých ksichtů film nabízí jen přímou a jednoduchou jízdu za pomstou. I takové filmy by po letech mohly něco nabídnout, ale zde ne. Akční scény jsou kvalitou horším akčním seriálům dneška. ()

sepp

Lehce podprumerny akcni s nimek s vytecnym Liamem Neesonem a tradicnim Patrickem Swayzem - tedy prehravani se spoustou roztodivnych "chce-se-mi-skoro-brecet" usklebku. Neschopni mafiani s jednim extra velkym blbcem v rodine s typicky italskym zjevem. A zaverecna prestrelka mezi mafiany a burany je prilis kratka a nepresvedciva, nez aby slo hodnotit lepe. Slabsi prumer. ()

nash.

Před dvaceti lety by to asi bylo o hvězdu víc, dnes už to však působí jako průměrný akčňák, kde zaujme především Liam jehož role jako by byla předtuchou Taken, tehdy ještě nepříliš známé tváře Huntové a Stillera a střídmost, která snad měla dát akci punc reálnosti. Ovšem poněkud podivně tu působí Swayze z culíkem, u kterého jsem tak nějak podvědomě čekal kdy se roztančí (hm, zajímavé.. u Road House jsem podobný pocit neměl). ()

Zombi

Kdysi se mi to dost líbilo, hodně slušné obsazení, i když tenkrát ještě neznámé. Edit. Ok, včera jsem to viděl znovu a na ty čtyři hvězdičky to není, takže snižuji na tři. Swayze standart, Stiller je fakt ještě vykulenej mlaďoch, Neeson je správně zarostlej čahoun, mladá Huntová sympatická a Baldwin slizkej záporák, moc akce tu není a logika sem tam skřípe, navíc všichni mafiánští poskoci mi přijdou že mají buď přes padesát let nebo jsou retardovaní, ale jinak se to dá. ()