Chraňte se před cestou do Valkenvanie. Zvláště když jste bankéř, protože soudce v tomto kdysi bohatém, ale dnes rozpadajícím se městě finančníky nenávidí a bez milosti trestá. Chris Thorne se této chyby samozřejmě dopustí při cestě do Atlantic City. Dálnice není průjezdná, takže se spolu s ambiciózní advokátkou, kterou chtěl okouzlit, a s klienty z Brazílie vydá po neznámé cestě. Udělá dopravní přestupek a stojí před soudem. Alvin Valkenheiser má pro lidi z finančního světa pouze jediný rozsudek - trest smrti. Předtím je však čeká absurdní hladomorna, připomínající gotické romány. (Warner Home Video CZ)

JohnnyD

Chevy Chase, John Candy, Dan Aykroyd, Demi Moore ... a asi najhorší scenár generácie. Nečudujem sa, že od konca sedemdesiatych rokov scenár márne cestoval z ruky do ruky producentov. Zrejme v roku 1991 už nadobudol taký kultový status "zakázaného", že to niekto v delíriu povolil nakrúcať. Ťažko tú beznádej popísať, azda by len bolo vhodné zdôrazniť, že za celých 90 minút sa vo filme nenachádza nič vtipné (a to by som zdôraznil prvé tri mená v hereckom obsadení!!!), len šialený egocentrizmus Dana Aykroyda, ktorý si plní dlhoročný sen za veľa mega. Márnenie potenciálu geniálneho castingu. ()

J. T. Kirk

U mě to splnilo svůj účel, pobavil jsem se a to je hlavní. Chevy Chase a Dan Aykroyd mě nezklamaly. Sice to není ta nejlepší komedie, kterou jsem kdy viděl, ale masky byly pěkné a bláznivé, ostatně jako celý film. Dan Aykroyd si sám napsal scénář, sám film režíroval a také si v něm zahrál zrovna dvě role. Prostě průměrná komedie.. ()

Zalost

Tak tohle byl dosti svébytný film. Chvílemi jsem nevěděl, co si o něm mám vlastně myslet, ale ve výsledku výrazně převažuje příjemný pocit z dobré černé komedie. Dan Aykroyd si skvěle střihnul roli starého soudce, jako režisér už je trošku slabší, ale pořád je výsledek solidní nadprůměr. Pro mě rozhodně příjemné překvapení, některá hodnocení tu slibovala méně. ()

gombarix

Spektakulární hovadina, kterou si Aykroyd asi splnil nějaký sen, ale tentokrát předvedl spíš ztrátu soudnosti než svůj komediální talent. Námět pozoruhodný, ansámbl hvězdný, výprava bombastická, ale nefunguje tady vůbec nic. - - - Tento film jsem si naštěstí stáhl a zhlédl jenom abych se pokochal Demi v jejích brýlích proti šilhání (má je ze začátku), ovšem žádnou další přidanou hodnotu mi skutečně nepřinesl. ()

Olík

Chevy Chase, Dan Aykroyd, John Candy....mí králové let osmdesátých, měl bych chrochtat blahem. Měl bych, ale nechrochtám.....něco tak divného (někdo to nazývá specifického) jsem od, na několika frontách bojujícího, Dana Aykroyda opravdu nečekal. Bylo to jako důrazné zaklapnutí vína na pomyslné truhlici osmdesátkových komedií, jako odzvonění zlatých let panů Aykroda, Chase, Murrayho, Ramise, Candyho, Moranise nebo Belushiho. ()

• V drobné roli (hotelový portýr) se ve filmu párkrát mihne autor námětu, Danův mladší bratr Peter Aykroyd. (rawboy)
  • Kapela, která se ve filmu objevuje, je Digital Underground. Při skladbě "Same Song" pak na pódiu sekunduje raper 2Pac. (Stanley619)
  • Dan Aykroyd v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)