Tretí príbeh o spravodlivej pomste človeka, ktorý musí pomstiť svoju nespravodlivú smrť. Alex so svojou snúbenicou Lauren sníva o krásnom živote, ale jedného dňa nájdu Lauren zavraždenú a polícia zo zločinu obviní Alexa. Tomu sa nepodarí dokázať svoju nevinu a tak ho odsúdia na trest smrti a popravia. Skutočná spravodlivosť je však daná vyššou mocou a tak mystická vrana opäť privedie Alexa z ríše mŕtvych do sveta ľudí. Ženie ho túžba po pomste a chce zistiť, kto stál za zákerným spiknutím. Nebezpečné pátranie a nemilosrdná odplata ho nakoniec privedie k zisteniu, že musí nielen naplniť vyššiu spravodlivosť a pomstiť mŕtvych, ale môže zachrániť i jedného živého. V pavučine smrti sa totiž ocitla i Laurenina mladšia sestra Erin... (oficiálny text distribútora)

animaxis

Po Městě andělů má třetí Vrána rozhodně originálnější zápletku a z původní Vrány se bere jen to nejnutnější, zatímco ve všech ostatních směrech je prostě svá. Film není tak stylový a za každou cenu temný jako první dva díly. Za to je zaměřený spíš na svou krimi stránku a místy jsem měl pocit, že se dívám na poněkud drsnější starou německou televizní detektivku. Nečekaně se mi tu líbil hlavní hrdina Alex, který má úplně jinou osobnost než Eric nebo Ash z předchozích dílů. Především asi v tom, že likvidaci vrahů svých a své milované nebere jen jako ošklivou povinnost, ale po chvíli si to začne viditelně užívat. Záporáci tu jsou opět o něco nesympatičtější než minule, nicméně tady je jejich motiv přece jen o něco pochopitelnější než ve Městě andělů. Tolik ke srovnání. Sáma o sobě The Crow: Salvation funguje dá se říct nad očekávání, ale radši od toho neočekávejte nic skvělého, jinak budete zklamaní. Scénář je tu ale o něco lepší než ve druhém díle a myslím, že kdyby se režie chopil někdo zkušenější s větším rozpočtem, mohl se z toho vyklubat film, který by byl v žebříčku jen těsně za prvním dílem. To se bohužel nestalo, ale i tak je tady znát kus dobře odvedené práce. ()

Mat21

Alex Corvis je obviněn z brutálního ubití nožem Lauren Randallové a odsouzen k elektrickému křeslu. On ji však hluboce miloval. Láska i hluboká nenávist ke křivdě a jejím skutečným vrahům ho probudí zpět do světa lidí. Nelze ho zabít, nelze ho zastavit. Na jeho cestě ho doprovází vrána coby symbol pomsty. Po síti svědků křivě svědčících u soudu proti němu Alex pomalu rozplétá organizovaný zločin mezi samotnou policií, marně však hledá ústřední postavu zločinu - muže s jizvy na paži. ● Film The Crow: Salvation je více než-li důstojným pokračovatelem pomstychtivé série. V porovnání s prvním dílem, tento je ještě více temný a zasazen do města, ve kterém si prostý občan nemůže být jistý ničím a nikým. A že tvůrci mysleli ztvárnění vážně, o tom svědčí i obsazení Kirsten Dunst do hlavní role. Otázkou ovšem zůstává, zda-li to byla vhodná volba, její pozdější nominace do hvězdné série o Spidermanovi se k ní hodila mnohem více. Předce jen jednu vítku si neodpustím, děj je příliš předvídatelný a Alex nezastavitelný. Proto je-li divákovi dopředu zřejmé, že Alex se vypořádá úplně se všemi, kdo se mu postaví do cesty, vyvolá to despekt k filmu. ║20.6.2010║ ()

Xeelee

Takhle nějak měla vypadat už dvojka, která stála (až na Igiho Popa) ve všech ohledech naprosto za hovno a jen naprosto neumětelsky kopírovala svýho staršího a slavnějšího brášku. Příběh je vcelku originální, soudržnej, temnej až brutální, hýřící černočerným humorem a skvělými nápady. Scénář se sice nevyhnul pár béčkovejm neduhům, ale i přesto jsem z výsledku nadmíru spokojenej. Asi jediná věc, která mi dost vadila, byly záběry s barevnými filtry podobnými vizuálnímu zpracování Města andělů. Vzhled Alexe mi sice ze začátku moc nesedl, ale rychle jsem si zvykl na jiné pojetí jeho masky, přizpůsobené jeho znetvoření, a herecky to zvládl až na pár momentů skvěle. Dokonce i herecký výkony vedlejších postav mi přišly docela dobrý na to, že jde jen o béčkový pokračování s asi nijak oslnivým rozpočtem. ()

Aurus

Samozřejmě že tento díl je lepší než ten druhý který ale pro mě nebyl vůbec špatnej tak trojka je zatím druhý nejlepší díl této série. Na první díl to prostě ani z daleka nemá. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde párkrát za film, akce tu je výborná, vraždy jsou povedené, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. No jsem zvědav na poslední čtvrtý díl který má pod 30% takže jsem zvědav. Za mě třetí díl 6,5/10. ()

Tuxedo

Asi jediné pokračování, které se vydalo trochu jinou cestou a minimálně do poloviny filmu to funguje. Finále mi bohužel přišlo příliš slabé a představitel mstitele je sice fajn v porovnání s Vincentem Perezem i Edwardem Furlongem (ale kdo by nebyl, že?:), v porovnání s Brandonem Lee však pořád silně ztrácí. Nicméně, pokud si potřebujete spravit chuť po nepovedené dvojce, směle do toho. 5/10 ()

• Tak jako oba předcházející příběhy je i tento volně natočen podle stejnojmenné komiksové předlohy Jamese O´Barryho. (Terva)