Doktor Sully Travis (Richard Gere), tedy dr. T, jak mu všichni říkají, je známým dallaským gynekologem a porodníkem s rozsáhlou a vybranou klientelou. V práci je obklopen výhradně ženami a doma, kde má manželku, dvě dospělé dcery, švagrovou a chůvu jejích tří dětí, je na tom stejně. Jediným únikem z ženského světa, naplněného někdy až přes míru štěbetáním o malichernostech, jsou jeho lovecké výlety s třemi kamarády a hodiny strávené v golfovém klubu. A právě tam se objeví nová trenérka. Bree je zcela jiná, než všechny ostatní. Samostatná, nezávislá, bez obdivu v očích k přitažlivému lékaři. Zaujme ho při prvním setkání, ale jejich sblížení urychlí domácí "zemětřesení". Žena se zhroutila a bude dlouhodobě, možná trvale hospitalizována v psychiatrické léčebně. Mladší dcera má před svatbou a ta starší otci svěří, že sňatek má být jen zástěrkou její lesbické orientace, což se v ten slavný den prokáže. Na pomoc přispěchala švagrová, ovšem v doprovodu pomocnice ke třem jejím "slaďoučkým holčičkám" a vrchní sestra, kterou chápal jako profesionálního partnera, se mu svěří, že ho už léta miluje. Sully Travis se rozhodne pro únik. Vede ale zcela jinam, než předpokládal a očekával. (oficiálny text distribútora)

StarsFan

Většinu času této "komedie" tvoří jen štěbetání několika žen najednou, které dohromady tvoří jakousi nesrozumitelou hatlamatiku. A taky nuda, takže jsem v polovině usnula. Když jsem to ale viděla poprvé před rokem (naopak jenom druhou polovinu filmu) líbilo se mi to. Možná je teda blbej jenom začátek, kdo ví... ()

kubilov

Dr. T je vlastně úplně klasická Altmanovka. Spousta slavných herců, pověstný mumraj, ale taky to celé profrčí jako rychlík a skoro nic to za sebou nezanechá. Chápu, že při těchhle filmech mu snad i více šlo o formu než o obsah, ale zvláště ke konci zde nějaká pořádnější pointa tak trochu chybí, protože ten pokus, který tu je vykreslen, opravdu moc nefunguje. I tak fajn sranda se známými tvářemi. ()

Rodin

Pro mě osobně tak strašlivě nudný zážitek, že si snad nic podobného v posledních pěti letech nepamatuji. Snad kdybych to viděl v kině, mohlo by se něco změnit, ale zapomenu-li na účast standardně tumpachového Richarda Gerea, ani slušné herecké výkony Helen Hunt a dalších doktorových žen nevnesly do věci nic, pro co bych se snad na tento film chtěl podívat někdy příště ještě jednou. ()

tempus

46%? Až tak málo? Čekal jsem mezi 57% a 67% Já dávám 4*. Největší podíl má atmosféra pozdních devadesátek, jež jsem delší dobu v žádném filmu neviděl. Pak je tam jistý chaos, který ale má svůj řád (ordinace T) a v neposlední řadě vidím, že je dr. T ze stejného těsta, jako dr. W. Larch (z Pravidel moštárny, jež jsem nedávno dočetl), možná o něco méně moudrý protože se smíří s vlastním údělem v poslední minutě filmu a který si místo éterového opojení jde zastřílet s kamarády (tj jediné vedlejší mužské postavy). Zajímavý snímek dělá i to, že hrají hlavní i vedlejší postavy ženy (více žen na minutu je pouze ve filmech Ženy) např Helen Hunt jež jsem viděl nedávno v Konečně spolu a znám jí se seriálu Jsem do tebe blázen. Průběžně je film komediální tragikomedie s tím, že po svatbě je to silné drama (bohužel se překvapivým wtf momentem) ()

Vivian

Krystalická nuda. Vydržela jsem se dívat asi do dvou třetin, ale když se pořád vůbec nic nedělo a děj byl pořád o ničem a já jsem se přistihla, že si u toho čtu časopis, abych se zabavila, tak jsem to vzdala... Nuda je opravdu výstižný pojem pro charakterizování celého tohoto díla, pro herecké výkony, pro scénář, pro režii... ()

• Celý dialog v dlouhé a komplikované úvodní scéně byl improvizovaný. Trvalo 5 dní, než byl natočen. (HappySmile)
  • Když se narodil Homer, syn Richarda Gerea, herec využil příležitosti a ve jménu výzkumu byl na porodním sále. (HappySmile)