Pam a Tommy

• Česko Pam a Tommy (viac)
USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvorcovia:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (viac)

Seriál Pam a Tommy sa odohráva počas divokých prvých rokov internetu a je založený na neuveriteľnom skutočnom príbehu sexuálnej kazetovej videonahrávky Pamely Andersonovej (Lily James) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video, ktoré z domu páru ukradol nespokojný dodávateľ (Seth Rogen), bolo najprv len undergroundovou VHS kuriozitou pre zvedavých, ale stalo sa globálnou senzáciou potom, čo sa dostalo v roku 1997 na internet. Príbeh lásky, zločinu, varovný prst i ponaučenie v jednom. Tento osemdielny pôvodný limitovaný seriál skúma prieniky súkromia, technológie a životov celebrít, pričom pátra po počiatkoch éry reality show ako žánru súčasnosti niekam k ukradnutej videokazete, ktorú zhliadli milióny ľudí, no pôvodne bola určená iba dvom divákom. (Disney+)

D.Moore

Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a nakonec se přiklonil k nižšímu hodnocení, nicméně seriál je pořád nadprůměrný, a to hlavně zásluhou skvělých hereckých výkonů v maskách i bez masek. Předvídatelný děj už taková hitparáda není a vyloženě mi vadil konec, který tak nějak vyšuměl, nezůstal po něm žádný pocit, nic. Myslím, že by bývalo bylo lepší natočit jen film. ()

marhoul

Překvápko. Není určeno pro povýšené hnidopíchače. Spokojeně jdu do plných, přitom nějaký erkový rating mám v paži. Bulvární záležitost dvou, především bulvárem vyrobených celebrit, tímto dílkem dostává jinou hodnotu, čili se nenechte odradit hodnocením nebo vlastními předsudky, že přeci nebudete koukat na Pamelu, kterou však zná každý. První tři díly dělal Craig, vynikající jízda! Smích nahlas, švih, hudba, obsazení, pak do projektu vsupují baby, ale dá se. Pochopitelně se více zaměřují na Pamelu, ale dá se to pochopit. Ona ta silikonová bloncka klidně mohla být mladá, sice rozcapená, ale milá ženská, která měla fakt pech na zloděje, ale nebudu prozrazovat děj. Že je Tommy pako a naběhl si zcela zbytečně, taky nebudu rozvádět. Dneska je jiná doba. Každé pískle má vítr, že se stane obětí virálu, je kolem toho nemálo psychických potíží, dětských sebevražd, ale i dospěláckých. Zničit život člověka je od vynálezu foťáku a kamery na mobilu snadnější. Příběh z půlky devadesátek může touto optikou působit banálně, přesto z toho člověka mrazí, protože tehdy to běžné nebylo. Taky víme, jak funguje bulvár a jak různé přiblblé štiky a verešky do něj samy perou kde co, jen aby byly na výslunní. Přesto všechno pokládám příběh Tommyho a Pam za cosi nechutného, co jim určitě muselo způsobit mnoho těžkých, nezávidění hodných chvil. Měsíců. Roků. Natočeno je to výborně, styling a masky herců jsou perfektní, Popelku Lily bych na tuhle roli nehádala ani omylem, Rumun je přesný a kanadský komik v roli zločineckého lůzra, vpředu banka, vzadu discotéka, to je skutečně figurka k posrání. Ode mě plný počet. Né že by neexistovala serióznější tvorba, ale v rámci lehkého žánru mi tohle nečekaně dobře padlo. Usměvné, perfektní retro, skvělá kamera, dialogy, prostě šmrncovní zábava, která pokud vás neosloví řekněme během dvou dílů, nechte tak a plavte do jiných vod. U nás to jelo na jeden zátah. ()

mm13

Jediná vada na kráse sú tu neprirodzene sýte tetovania Tommyho Lee. Inak dokonalá mini séria s omračujúcimi výkonmi ústredného tria (musím ich mená uviesť a predstavujte si, že ich tepem zlatými literami, pretože nič menšie si nezaslúžia: Lily James, Sebastian Stan, Seth Rogen), ktorá je zábavná aj vážna, nepranierujúca ani neprikrášľujúca, triezva... a znova zábavná. Zhltol som to behom dvoch sedení a isto som to nevidel poslednýkrát. ()

novoten

Devadesátková esence, která právě ve chvílích, kdy je nejšílenější a nejvíc mi u ní tuhnul úsměv, byla nejpravdivější. Na pozadí ulepeného skandálu se odehrává ztráta ideálů i mírný duševní rozklad pár nešťastníků, fascinující cesta internetu a všeho špatného, co s sebou přinesl – a v první řadě i smutný příběh o tom, jak musela jedna holka dospět jen kvůli tomu, že být sexsymbol i charakterní herečka někdy zkrátka nejde najednou. Pamelu jsem na základní škole neuctíval, Tommyho vnímal snad jen jako dutý pařez, ale tady jsem každý jejich životní hrbol či zádrhel div neobrečel. Lily i Sebastian jsou odvážná castingová rozhodnutí, která se ale vrací stonásobně. Ta podoba, grimasy, dikce, úsměv a vzájemná chemie. Klidně bych si dal druhou sérii se vším dobrým a (jak už to u slepovaných věcí bývá) spíše špatným, jen abych mohl jejich interakci ještě chvíli sledovat. ()

dO_od

// Já jsem fakt upřímně rád za každou infúzi devadesátek do mých žil, jaká vznikne, obzvlášť, když jsou takhle stylový a sexy. A fakt, Lily James pod tunou make-upu a Sebastian Stan chodící do postele s očními stíny mi v tomhle případě přišly jako dokonalejší verze původní Pamely a Tommy Leeho. O to větší škoda, že tuhle jejich vášnivou i tragickou love story narušovala ještě hromada dalších bočních historek, které možná byly místy zajímavé, ale rozhodně ne natolik, aby taková minisérie musela mít 8 epizod. Vlastně bych to mnohem radši viděl jako film ve stylu Já, Tonya. Takhle je to rozjezd za 10/10 a dojezd za "ok" 7. ()

• Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a trvalo od 5.4.2021 do 30.7.2021. (Real Tom Hardy)

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD