Drew (Ben Affleck) sa rozhodol, že tento rok už nebude tráviť Vianoce iba sám, a preto rodine Valcosovcov - otcovi Tomovi (James Gandolfini), jeho manželke Christine (Christine Applegateová) a dcére Alicii (Catherine O´Harová) urobí veľmi zaujímavú ponuku - dobre im zaplatí, ako ho medzi seba na sviatky prijmú a oslávia ich tak, ako to zažil on, keď bol dieťa. Na Valcosovcov natrafil, keď šiel navštíviť svoj rodný dom, ktorý si oni pred rokmi kúpili. Tom však spravil zásadnú chybu - ponuku prijal. Teraz ich protivný hosť mení svojimi neslýchanými požiadavkami pokojné sviatky lásky a mieru na pekelnú nočnú moru! Navyše sa Drewovi veľmi páči Alicia, lenže muž, zvyknutý, že ho ženy berú len preto, že je bohatý, neverí na skutočné city... (TV JOJ)

Emzet

Wow. Tak toto je fakt něco. Herecké výkony veškeré žádné, scénář veškerý žádný... Sledovat, jak se Affleck s Applegateovou o cosi pokoušejí, je úděsným utrpením. Snad jedna otázka za všechny - KOHO napadlo obsadit do role ne-vánočního, ne-snášenlivého mrzouta Bena Afflecka? Myslím, že slovo "přežít" v názvu tam nebude náhodou... ()

Her0.89

Zvažoval jsem jestli 2 nebo 3 hvězdičky. Nakonec jsem dal 3, protože mezi zamilovanými komediemi o Vánocích to patří do lepší společnosti. Místy se dá i zasmát, ale všechen tento vtip je překrytý neuvěřitelně (ale opravdu neuvěřitelně) trapným námětem. Když jsem si po deseti minutách myslel, že vím ja film dopadne, vstoupila do děje další osoba. Ta zamíchala dějem natolik, že jsem konec znal až po 15 minutách. Můj názor: stačilo jednou a dost, ale určitě se koukněte (jsou totiž mnohem horší filmy). ()

marek29

Musím říct, že ze začátku jsem se kameňákům čestného předsedy svazu postižených obličejovou obrnou celkem chlámal.. Zbytek filmu nijak extra nepřekvapí ale vtipy mě bavily. Jasně není to žádný nadfilm se super dějem, ale jak už tady někdo níže poznamenal, na zastavení se při klišoidním předvánočním shonem s kakaem v ruce, naprosto plní svůj účel. Za mě 3 z 5 ()

El Pistolero

4/10. Naprosto průměrná americká vánoční komedie v hlavní roli s místy dost přehrávajícím Benem Affleckem. Zbytečné ukecané a jen zřídkakdy vtipné. Přesto si nemyslím, že by tenhle film byl nějaký extra propadák, jak píše „odpadem!“ hodnotící Lima. Podruhé bych si „Přežít Vánoce“ určitě nepustil, ale že bych si rval vlasy za to, že jsem se na to při zdobení stromečku jedním okem koukal, to ani omylem. ()

zipacna

Film u kterého se Vám nechce na ovladači drtit tlačítko stop nebo pause není z mého pohledu blbost. Možná to byl kasovní propadák, ale těm dnešním lidem se stejně nikdo nezavděčí. Já jsem se příjemně bavil. Ben Affleck není můj oblíbený herec, ale docela to s ním šlo v tomto případě vydržet. Jsem rád, že jsem nedal na hloupé komentáře (například Lima) a podíval se na tuto příjemnou komedii. Vlastní názor by si měl každý udělat sám, ne se nechat strhnout davem. ()

• Natáčení filmu probíhalo v USA v lokalitách Chicago, Glendale, Plaza Square v Orange, University High School v Los Angeles a Mammoth Mountain. (GASTON73)