Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

Handle

Na mě až moc bláznivá komedie, při které jsem se sice párkrát zasmál, ale žádná scéna není až zas tak vtipná, abych si ji dlouhodoběji zapamatoval. Takže jako oddychová jednohubka to docela jde, ale vím jistě, že se k filmu vracet nebudu. Dle mého patří Miliónový závod k těm průměrnějším komediím... Čekal jsem víc, někdy mě to i nudilo. ()

monolog

Je to zvláštní, ale až do nedávna jsem si myslel, že Amy Smart a Anna Faris jsou jedna a táž osoba. vlastně jsem myslel, že Amy Smart je Anna, protože tyhle dvě holky vypadají na první pohled jak dvojčata a ještě mnohem víc, když někde hrajou, než na fotkách. Však se přesvěčte. Tenhle film se mi líbil, celkově. I když ta část kolem Rowana Atkinsona byla nedostižná. To srdce a usínání apod. To jsem měl co dělat, abych smíchy nepustil do textilu (no, až tak směšný to nebylo, textil přežil). Námět je sice klasa a zpracování vlastně taky, ale hlavní je, že to celkem zábavně šlape na divákovu vnímavost. Je to jeden z těch filmů, u kterých se člověk nebude nudit ani po desátý prostě proto, že si je nikdy nezapamatuje dostatečně dobře a dlouho. Ne že by to bylo špatný, ale za pár dní nebo týdnů se vám to slije do kopy se všemi ostatními roadmovie o honbě skupiny lidí za pokladem. I přesto ale slušná zábava a skvěle zahraná. No a John Cleese je podle mě přímo archetyp milionáře, který už neví, co by se svými penězy dělal. jindy Zvláštní, ale tentokrát mi nepřišlo nejsrandovnější to kolem Beana, ale část kolem rodiny Jona Lovitze. V tom Hitlerově autě, ta rtěnka, jak si opařil jazyk a vystoupil na sjezdu veteránů druhé světové, to prostě nemělo chybu. ()

Zodd

Zuckerovská střelenost tu do jisté míry je, byť ne přímo parodie. Cartoonovská logika a naspeedovanost u hraného snímku možná někoho neohromí, ale jistě jde o skvělou zábavu. John Cleese s vybělenými zuby dává rozpačitý dojem, ale postavy to nakonec táhnou. Možná nejméně je tu z Rowana Atkinsona, který jako narkoleptik po určitý zlomek filmu spí na místě, ale nevadí to. Rodinka pobaví víc než čekáte. Příliš satiry se z toho zas tak nevytřískalo, zejména kvůli podivnému korektně family-friendly závěru, jinak by tu snímek IMHO měl červená čísla. I když nemám problém se Smash Mouth. Zkrátka a dobře dějových linií je tam tolik a střídají se, že eskapády a deus ex machiny se jen tak neohrají. Ale… asi záleží na vkusu. Holt. P.S. Originální název dá více než český najevo, co se bude dít na obrazovce. ()

Malarkey

Příjemná komedie od Jerryho Zuckera, který by nedokázal zklamat. Sice to není vtipné v každé scéně filmu, ale některé jsou takřka geniální. Prolínání cest všech herců je různorodé, ale rozhodně ne stejné. Meyer má cestu akčnější, Cuba Gooding Jr. vcelku vtipnou zato Whoopi Goldbergová s její dcerou mi nepřišla nijak zajímavá ani vtipná. Takže celkově vzato je film opravdu různorodý a každý si piíjde na své. No a k tomu skvělý Rowan Atkinson, postižen spavou nemocí :). Ale nejlepší je stejnak scénka, kde se rodinka spolu s tátou Jonem Lovitzem dostane do muzea Barbie...nemluvíme tu ale o Barbie jako takové ale o --- Klausovi Barbie, známém jako Lyonský řezník za 2. světové války. ()

Oskar

Návrat ke crazy komediím z 60.ých let jako 'Báječní muži na létajících strojích' nebo 'Je to bláznivý, bláznivý, bláznivý, bláznivý svět'. John Cleese je jako vždy vynikající, za Rowana Atkinsona bychom měli být vděční, protože teprve on přetvořill svou postavu v narkoleptického Itala. Původně to měl být čínský advokát a měl být obsazen někým jiným. Ostatně - původní nápad Jerryho Zuckera byl obsadit všechny role "komiky" typu Jima Carreyho, Mika Meyerse nebo Roba Schneidera. To by to dopadlo! Stávající obsazení je ovšem výborné, protože jde vesměs o herce, kteří narozdíl od výše jmenovaných moc dobře vědí, že bláznivá komedie se musí hrát s vážnou tváří, jinak přestane fungovat. A jestli jste tenhle film v kině propásli, tak vás lituju - "měli jste tu veverku koupit!" ;-) 80 % ()

• Postava Rowana Atkinsona, italský turista Enrico Pollini, měla podle původní verze scénáře být čínský diplomat. (dan.pacino)
  • Ve filmu To je ale bláznivý svět (1963), který byl Milionovému závodu inspirací, postavy závodí o 350 000 dolarů. Dva milióny, o které jde v tomto případě, představují (započteme-li inflaci) přibližně stejnou částku. (Karlos80)