Na první pohled dokonalé manželství. Ona, Clarie Spencer (Michelle Pfeiffer), žena v domácnosti, která se vzdala kvůli manželově kariéře své hudební kariéry. On, Dr. Norman Spencer (Harrison Ford), univerzitní vědec v oboru výzkumu, nadevše milující svoji nádhernou ženu Clarie a půvabnou dceru Caitlin. Ovšem, když se jednou Clarie zmíní svému muži o záhadných hlasech v jejich domě, které slyšela, a o záhadném zjevení ženy, které v jejich domě viděla, manželství získává první trhlinu na dokonalosti. Norman přesvědčuje ženu, že ji straší její klamné představy s takovou vehemencí, že Clarie začne pátrat po neznámé ženě. Nicméně, jak se Clarie přibližuje k pravdě, je jasné, že zjevení se nedá zapudit. A vrací se zpět k Dr. Spencerovi... i k jeho krásné ženě. (oficiálny text distribútora)

Radyo

Duchařský horor, který ale není nijak zvlášť vydařený. Chvílemi se sice daří atmosféru vystupňovat docela dobře, ale většina situací je celkem lehce předvídatelná a závěrečná "šokující" pointa asi překvapila jenom úplné naivky. Oba hlavní herečtí protagonisté jsou sice hvězdy, ale tady se tváří tak nějak neosobně a nezúčastněně, což filmu taky dvakrát nepřidá. Je to škoda, šance byly rozhodně větší, než výsledek. ()

Big Bear

Konec byl děsný, ale jinak pozvolna se narušující idilické manželství pátráním Claire po podivných úkazech mne celkem bavilo. Hvězdičku dávám za vtipný avšak mrazivý moment, kdy se Norman (Ford) přesvědčuje ponořením ruky do vany ve které se ,,koupe" Claire, zda je teplota vody v pořádku :-)) Škoda, že vanou to pak začlo brát grády a body dolů...Jinak takový lehce strašidelný duchařský thriller na sobotní večer, když venku leje. Proč ne.. ()

Lima

V přítmí liduprázdného kinosálu a bál jsem se. Naposledy takhle před dvěma lety u Raimiho THE GIFT. Zemeckis je prostě skvělý režisér, který si s divákem hraje jako kočka s myší a ačkoliv duchařinu moc nemusím, tenhle sympatický horůrek jsem si užil. Včetně závěrečné půlhodiny, která mě dostala. Když už člověk čekal, že přišel vrchol zápletky, objevil se další a další a překvapivě vůbec jsem neměl pocit nastavované kaše. Jestli to je pocta Hitchcockovi, nebo jeho kopírování a podobné bla bla bla, to absolutně neřeším....PS: S odstupem let jsem to zhlédl podruhé a už to nemělo takovou sílu. Ale i tak velmi dobrá práce, pane Zemeckis! ()

SOLOM.

V době natočení se stal film docela uznávaným i zatracovaným, dnes už patří jen do lepšího průměru. Scénář filmu má několik chybek a ve filmu se objeví i pár slabších či nudných chvilek, ale pořád je vidět poctivá práce režiséra a herců, kteří se opravdu snažili. Před pár lety by mé hodnocení bylo asi vyšší, ale dnes už stojím nohama na zemi a musím říct, že znám i mnohem lepší filmy s podobnou tématikou. Znám ovšem i mnohem horší. ()

Phobia

Michellce šplouchá na maják a Harrison, coby její manža, musí hormonální výkyvy řešit... definitivně. Mohla bych jít i do plného hodnocení, protože mám ráda dobré thrillery a horory, navíc Ford je prostě sympatický pan herec a Pfeifferka velmi charismatická herečka, k tomu film dovedně pracuje se zvolna houstnoucí atmosférou - takovým tím způsobem a´la King: uspi a udeř. Dvě věci bohužel hodnocení srážejí: přiblblý konec (pořád jsem doufala, že se z toho vyklube něco inteligentnějšího) a lehce přepálená stopáž. Z mého hlediska však stále jde o silný hororový nadprůměr: 75%. ()

• Když se jde Clarie (Michelle Pfeiffer) podruhé podívat do koupelny a nahne se nad vanu, můžeme v odrazu na vodní hladině spatřit jednoho ze členů štábu. (Claude Speed)
  • Claiřina a Normanova loď je pojmenovína "Good Genes" (Dobré geny). (HappySmile)
  • Natáčelo se od 23. srpna 1999 do 19. ledna 2000 ve Vermontu, New Yorku a Kalifornii. (Varan)